Ziraat Katılım Mobil Bankacılık Şifremi Nasıl Alabilirim?

24.07.2021
206
A+
A-
Ziraat Katılım Mobil Bankacılık Şifremi Nasıl Alabilirim?

Ziraat katılım mobil şifre sayesinde mobil bankacılık uygulaması kullanılır. Bireysel ve kurumsal işlemlerinizi Katılım Mobil’de ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Katılım Mobil şifre oluşturmak için uygulamanın giriş ekranındaki “Şifre Al” kısmına tıklamalısınız. Ardından sizden istenen kart bilgilerini girerek şifre oluşturabilirsiniz. Kolay tahmin edilemeyecek bir şifre oluşturmanız tavsiye edilir. Güvenlik doğrulaması amacıyla Katılım Anahtarı özelliğini kullanabilirsiniz. Katılım Mobil üzerinden transfer, ödeme, yatırım, finansman, döviz gibi birçok bankacılık işlemini kolaylıkla yapmanız mümkündür.

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım internet bankacılığı açarak şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemlerinizi yaparsınız. İster cep telefonunuzdaki ister bilgisayarınızdaki tarayıcıyla İnternet Bankacılığını kullanabilirsiniz. İnternet Şubesine Ziraat Katılım resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz. İnternet Şubesinin giriş bölümünde yer alan “Şifre Al” kısmını dokunmalı ve ardından gerekli bilgileri vermelisiniz. İnternet Şubesine giriş yaparken SMS ile tek kullanımlık şifreleri ya da beni hatırla bildirimini kullanabilirsiniz. Bu özelliklerle hesabınıza güvenli şekilde giriş yapmanız sağlanır. Şifrenizi unuttuysanız giriş ekranındaki “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayarak adımları takip etmelisiniz. Şifre işlemleri için 0850 220 5000 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz. İnternet Şubesine girdiğiniz zaman Ziraat Katılımda bulunan her hesabınızı görebilirsiniz.

Ziraat Katılım Katılım Hesabı Nedir?

Ziraat Katılım hesabı faizsiz bankacılık anlayışına sahiptir. Sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin finansman durumuna göre değerlendirilen tasarruflar Ziraat Katılım ile hesabın sahibi kişi arasında paylaşılır. Bu paylaşımda kar-zarar ortaklığı söz konusudur. Katılım Hesabı 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl ve daha uzun süreyle vadeli olarak açılabilir. Vadeniz bittiği zaman anapara ve kar miktarı değerlendirilir. Hesabınızı TL, USD, EUR ve XAU cinsinden açabilirsiniz. Başlangıç limiti olarak en az 250 TL, 250 USD, 250 EUR ya da 50 GR XAU yatırmalısınız. Ziraat Katılım mobil şifre ile şubeye gitmeden hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Bu hesap sayesinde tasarruflarınız bankada güvenle saklanır. Aynı zamanda faizsiz fon kullandırmayla tasarruflarınızdan kar elde edebilirsiniz. Bu hesaplara yasal zorunluluk nedeniyle brüt kazancınıza göre gelir vergisi kesintisi uygulanır.

Ziraat Katılım Katılım Anahtarı Nedir?

Ziraat Katılım Anahtarı dijital bankacılık işlemlerinde güvenliğinizi sağlar. Sadece size özel olan Katılım Anahtarı bilginizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal tüm müşteriler bir Katılım anahtarı belirlemelidir. Kimlik doğrulama yaparken kullanılacak olan bu anahtar İnternet Şube’sine ya da Katılım Mobil’e ilk girişinizde oluşturmanız istenir. İnternet Şube/ Katılım Mobil giriş şifrenizi unuttuğunu zaman Katılım Anahtarı özelliğiyle güvenle şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yasal düzenlemeler gereğinde kimlik bilgileri doğrulama işlemlerinde artık anne kızlık soyadı gibi bilgiler yerine Katılım anahtarı kullanılır. Katılım anahtarınızı hiç kimseyle paylaşmamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Kredi Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım hesabı açmak için farklı yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz. Ziraat Katılım fiziki şubesine gidebilir ya da 0850 220 50 00 iletişim numarasını arayabilirsiniz. Bunların yanında Katılım Mobil ve İnternet Şubesinden hesap oluşturabilirsiniz. Hesap açtıktan sonra Ziraat Katılım mobil şifre ile giriş yaparak telefon uygulamasından hesap detaylarını görebilirsiniz. Katılım Mobil üzerinden şu adımları izleyerek hesap oluşturabilirsiniz:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.