Ziraat Katılım Personel Alımı

22.10.2021
2.204
A+
A-
Ziraat Katılım Personel Alımı

Ziraat Katılım personel alımları 2019 yılında da hem genel müdürlükler de hem de sürekli sayıları artan ve ülkenin her yerine yayılan şubelerinde devam etmektedir. Hem şubelerinde hem de dijital platformlarında var olan yenilikler için Ziraat Katılım personel alımı yapmakta ve çok kişiye iş istihdamı sağlamaktadır. Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olarak hizmet veren Ziraat Katılım, çalışanlarına da yine katılım bankacılığı prensiplerine göre adil ve şeffaf haklar tanımakta, ücretlendirmeler uygulamaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nda çalışmak isterseniz aşağıdaki detayları bilmeniz gerekecektir.

Ziraat Katılım Bankası Personel Alımı ve Personeli Olmak

Ziraat Katılım çalışanı olmak, katılım bankacılığı üslubuna uygun olarak çalışmak ve her daim adil ve şeffaf bir şekilde haklardan yararlanmak anlamına gelmektedir. Ziraat Katılım Bankası, çalışanlarının her zaman eğitimine ve gelişimine önem göstermektedir ve bu sebeple de çalışırken dahi yükselmeleri için onları destekler.

Ziraat Katılım Bankası, katılım bankacılığının prensiplerine, etik değerlerine ve sosyal sorumluluklarına uygun olarak çalışanlarına hizmet vermektedir sahip olduğu tüm bilgi, birikim ve tecrübeleri personelleriyle paylaşır. Bunun için çalışanlarını her zaman destekler, onları hem mesleki hem de kişisel olarak gelişmeye yönlendirir. Çalışanlarının hak ettiği tüm ücretlendirmeleri ve hakları onlara sağlar.

Ziraat Katılım Bankası’nda Kariyer Yönetimi

Ziraat Katılım kariyer yönetimi, çalışanların kariyerlerini planlama ve onlara kariyerlerinde gelişim sağlama hizmeti vermektedir. Çalışanlara yalnızca tek bir alanda değil, kendilerini geliştirebilecekleri farklı alanlarda da kariyer fırsatı verilmektedir. Kariyerlerini planlamak ve kendilerini geliştirmek isteyen çalışanlar bu kariyer yönetimlerinden faydalanabilirler. Ziraat Katılım Bankası’nda personeller hem pozisyonlarında ilerleyebiliyor hem de unvanlarında yükselme imkânına sahip oluyorlar. Bankanın en büyük hedeflerinden biri yöneticilerini kendi bünyesinde yetiştirmek ve tüm çalışanlarının terfi etmesini, ilerlemesini sağlamaktır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Katılım Personel Alımı Duyuruları

Ziraat Katılım işe alım duyuruları, internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. İlk yapılan duyuru açık pozisyon duyurularıdır. Ziraat Katılım Bankası’nın Kariyer portali üzerinde tüm açık pozisyonlar ilan olarak yayınlanır ve oradan başvurular yapılabilir. Başvuru yapan kişiler için sınav ve mülakat duyuruları da internet sitesi üzerinde bulunan ‘duyurular’ bölümünde duyurulmaktadır. Mülakat tarihleri, mülakat sonuçları ya da yazılı sınav sonuçlarının tüm duyuruları detaylı bir şekilde buralarda yapılmaktadır. İşe alım mülakatı sonuçlarına göre hem asil hem de yedek adayların isimleri bu listelerde verilir ve bu adaylar görüşme için bankaya çağırılır. Her pozisyon için ayrı liste ve duyuru açıklanmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası’na İş Başvurusu Yapmak

Ziraat Katılım iş başvuruları direkt olarak Ziraat Katılım Bankası’nın kariyer portali olan www.kariyer.ziraatkatilim.com.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. Ziraat Katılım personel alımı için hem şubelerde hem de Genel Müdürlükte açık bir pozisyon olması durumunda burada ‘açık pozisyonlar’ bölümünde ilanları yayınlar. Burada bulunan açık pozisyonlardan size uygun olanlarına ya da genel başvurusu seçeneğine başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası’na iş başvurusu yapmak isterseniz öncelikle kendinize bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için kariyer portaline giderek ‘Özgeçmiş Bırak’ seçeneğine tıklamanız gerekir. Burada sizden istenilen bilgileri ve daha önceki deneyimlerinizi girerek kendinize bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz. Yapacağınız iş başvuruları bu özgeçmiş üzerinden olacaktır.

Ziraat Katılım Bankası için farklı kariyer sitelerinde de iş ilanları bulunmaktadır. Ziraat Katılım personel alımı işlemlerini kendi kariyer portali üzerinden yapmaktadır ve bu sitelerde de gördüğünüz açık pozisyonlar için Ziraat Katılım’ın internet sitesinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Katılım Açık Pozisyonlar (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım’a İş Başvurusu Yapacak Kişilerde Aranan Nitelikler

İş başvurusu için aranan nitelikler, Ziraat Katılım Bankası’nın işe alacağı kişilerde aradığı özelliklerdir. Bankanın personel alım koşulları şu şekildedir:

  • Başvuru yapacak adayların üniversitelerin örgün eğitim veren fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olması gerekmektedir.
  • Bankacılık ve hatta katılım bankacılığından tecrübesi olan adaylar önceliklidir.
  • Adayların iletişim kabiliyetlerinin gelişmiş olması ve insan ilişkilerinin iyi olması tercih sebebidir.
  • Başvuru yapacak adaylar başarı odaklı olmalıdır ve analitik düşünebilmelidir.
  • Erkek adaylar için askerlik görevlerini tamamlamış olması, askerlikten muaf olması ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olması istenmektedir.
  • Tecrübesi olmayan adaylar için kadın adayların yaşının en fazla 28, erkek adayların yaşının en fazla 30 olması istenmektedir. Ziraat Katılım Bankası, dinamik bir kuruluştur ve yaş ortalaması gençtir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’nın İşe Alım Süreci

Ziraat Katılım işe alım süreci, öncelikle yapılan iş başvurularının İnsan Kaynakları tarafından incelenmesiyle başlar. Daha sonra özellikle tecrübesiz adaylarda ve çoğu pozisyonlarda yazılı sınav bulunmaktadır. Yazılı sınavlar değerlendirildikten sonra duyurular bölümünde sonuç öğrenilebilir. Yazılı sınavdan sonra da mülakatlar başlamaktadır. Yine aynı şekilde mülakat detayları ve mülakat sonuçlarını da duyurular bölümünden öğrenebilirsiniz. Sınav süreci olumlu geçen adaylara daha sonra iş teklifi yapılacaktır. Tüm sürecin olumlu geçmesi durumunda adayların işe alımı gerçekleşir. Adaylar işe başladıktan sonra kendilerini geliştirebilir ve unvanlarını arttırabilir. İşe alım süreci olumsuz olan adaylara e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır.

Ziraat Katılım Personellerine Eğitim ve Gelişim Desteği

Ziraat katılım eğitim ve gelişim desteği personellerinin kendilerini hem kariyer olarak hem de kişisel olarak geliştirmeleri için sunulan desteklerdir. Bankanın sürekli eğitim ve gelişim felsefesi sayesinde personeller kendilerini çalışmaya başladıkları andan itibaren en üst mertebeye ulaşana kadar geliştirebilirler. Ziraat Katılım Bankası, insanı bünyesindeki en değerli kriter olarak görmektedir ve sahip olduğu tüm misyonu, vizyonu, birikimleri, stratejileri ve ilkelerini personellerinin ihtiyaçlarına uygun olarak onların eğitiminde kullanmaktadır. Donanımlı personel geliştirmek en büyük ilkelerinden biridir ve çalışanların bulundukları pozisyona göre eğitim planları oluşturur, onların gelişmelerine destek olur. Bu eğitimler ve sağlanan gelişimler, personellerin yöneticiliğe kadar ulaşmalarında destek sağlar.

Ziraat Katılım Personellerinin Ücretlendirme Koşulları

Ziraat Katılım ücretlendirme ve maaş dağılımlarını katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak şeffaf ve adil bir şekilde uygulamaktadır. Verilen maaşlar, çalışanın unvanına ve bulunduğu pozisyona göre verilmektedir. Bu bankada yapılan ücretlendirmeler, unvan ücreti, pozisyon ücreti ve verilen ek ücretlerden oluşmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nda kariyerinizi geliştirdikçe pozisyonunuz artacaktır ve pozisyonla unvan arttıkça alacağınız ücretler de artacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Sigorta ve Kasko

Ziraat Katılım Bankası’nda yapılacak olan ek ödemeler ikramiyeler, dil bilgisi olan personellere Yabancı Dil Tazminatı, performansa göre verilen prim ve görev yeri tazminatı gibi ödemelerdir. Bu ödemelerin tümü maaşla birlikte her ay çalışanın hesabına yatmaktadır. Bu bankada 1 yılda 12 maaş alınır.

Ziraat Katılım Bankası Personelleri Yan Haklar

Ziraat Katılım sosyal haklar da sağlayan bir bankadır. Ziraat Katılım personel alımı yaptıktan sonra çalışanlarına ücretlendirmeler ve sosyal haklar, yan haklarla destek olmaktadır. Bankanın personellerine sunduğu bazı sosyal haklar şu şekildedir:

  • Ziraat Katılım Bankası personellerinin tümü TZH Vakfı’ndan sosyal güvenceye sahiptir.
  • Tüm çalışanlara Bireysel Emeklilik hakkı verilir, bu sayede çalışanlar emekli olunca da gelir sahibi olurlar.
  • Çalışanların evlilik, doğum ve vefat gibi özel durumlar için yardım hakları bulunmaktadır.
  • Her gün için çalışanlara yemek ve yol ücreti gibi sosyal haklar da sağlanmaktadır.

Bunların yanı sıra özel durumlar için bankanın çalışanlarına sağladığı yan haklar da bulunmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.