Ziraat Katılım Sigorta ve Kasko

16.10.2019
539
A+
A-
Ziraat Katılım Sigorta ve Kasko

Ziraat Katılım sigorta ve kasko işlemlerini yaptırmak isteyenler, bankanın şubesine giderek arabaları için işlemleri halledebilir. Kasko ve sigorta işlemlerinin yapılmasından önce sigorta ücretinin ödenmesi gerekir. Sigorta ücreti ödendikten sonra alınan dekontla birlikte bankaya gidilmelidir. Bu sayede kasko sigortasının yaptırılmasıyla birlikte bütün avantajlardan yararlanılabilir. Kasko sigortasını yaptıranlar, bankanın başka hizmetlerinden de yararlanabilir. Örneğin araçların bakım ve onarımlarının yapılmasında herhangi bir ücret ödenmez. Bunun dışında kaza sonucunda vücutta meydana gelen hasarların tedavilerinin yapılması için mağdur olanlar, herhangi bir muayene ücreti ödemez. Bütün masraflar bankanın sorumluluğunda olur. Bu imkânlardan yararlanmak isteyenler, bankaya başvuruda bulunabilir.

Ziraat Katılım Sigorta ve Kasko Neleri Karşılar?

Ziraat Katılım kasko sigortası birçok zararları karşılar. Aşağıda Ziraat Katılım ile yapılan kasko sigortasının karşıladığı durumlarla ilgili bilgiler verilmektedir:

 • Araba kullananların bir kusuru olmadan bir cisim veya araba ile çarpışması sonucunda meydana gelen maddi zararlar kasko sigortasının güvencesi altındadır.
 • Sigara gibi yanıcı madde yüzünden arabanın yanması durumunda masraflar banka tarafından karşılanır.
 • Arabaya üçüncü kişiler tarafından büyük derecede darbelerin uygulanması sonucunda da arabanın bakım ve onarımının yapılmasında ödenecek tutar Ziraat Katılım tarafından verilir.
 • Doğal afetler sonucu arabaların hasar görmesinden dolayı bakımlarının yapılması sigorta şirketinin sorumluluğundadır.
 • Arabaların yetkili kişi tarafından çekilmesinin ardından araca gelen ufak darbelerin masrafları bankaya aittir.
 • Arabanın çalınması veya çalınma girişiminin gerçekleşmesi durumunda meydana gelen zararlar da banka tarafından karşılanır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Adana Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Yukarıda belirtilen durumlar doğrultusunda araçların bakım ve onarımının yapılması için kazadan hemen sonra bankaya müracaat edilerek ödenmesi gereken paralar bankadan temin edilmelidir.

ziraat katilim sigorta avantajlari

Ziraat Katılım Sigorta Bilgileri

Ziraat Katılım Sigorta ve Kasko İçin Ödenen Ek Ücretler

Ziraat Katılım kasko sigortası için ödenen ek ücretler vardır. Aşağıda kasko sigortasına ekstradan dâhil olan durumlar ile ilgili bilgiler yer alır:

 • Yurtdışında arabalara gelen zararların karşılanması için talepte bulunulması durumunda banka bütün masrafları karşılar.
 • Arabaların taşınması sırasında kullanılan yanıcı ve yakıcı maddelerin araca zarar vermesi durumunda bakımlarının yapılmasında ödenecek tutar sigorta şirketine aittir.
 • Aracın kasko sigortası sözleşmesinde yer alan kurallar dışında çalışması durumunda da bankaya müracaat edilerek masrafların karşılanması için talepte bulunulabilir.

Yukarıda verilen durumlar kasko sigortasını yaptıranların ek hizmet olarak talep ettikleri masraflardır.

Ziraat Katılım Sigorta ve Kasko Kimler Yaptırabilir?

Ziraat Katılım kasko sigortasını yaptıracakların bazı durumları dikkate alması gerekir. Özellikle yaşı genç olanlar, kasko sigortasını yaptırmak istediklerinde daha fazla ücret öder. Çünkü kasko sigortasının bedelinin ödenmesinde aracın sahibinin yaşı da çok etkilidir. Bunun için arabanın sahibi, ailesinin üzerine kasko sigortasını yaptırarak daha düşük miktarda sigorta bedelini ödeyebilir.  Noterden vekâlet belgesini alarak kimin üzerine kasko sigortasını yaptıracaksa bankanın en yakın şubesine giderek müracaatta bulunabilir. Böylece yaşı genç olanlar, kendilerinden büyük birisinin adına kasko sigortası yaptırdığı zaman daha uygun fiyatta kasko sigortası işlemlerini halledebilir.

Ziraat Katılım Kasko Sigortasında Hasarın Belirlenmesi

Ziraat Katılım kasko sigortasında hasarın belirlenmesi için kazanın meydana gelmesinden hemen sonra bankaya incelemelerin yapılması için talepte bulunulmalıdır. Bankaya kazadan sonra taleplerin iletilmesinin ardından 15 gün içerisinde inceleme görevlileri tarafından araçta meydana gelen hasarlar kontrol edilerek araçta meydana gelen maddi kayıplar ortaya koyulur. Daha sonra sigorta şirketi tarafından maddi zararlar araç sahiplerine iletilerek arabanın bakım ve onarımlarının yapılması sağlanmış olur. Kazanın oluşmasından hemen sonra bankaya müracaat edilmelidir. Zamanında meydana gelen kazanın bankaya bildirilmemesi sonucunda hiçbir şekilde bir daha maddi destek sağlanılmaz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Şubeleri Nerede?

Ziraat Katılım Genişletilmiş Kasko Sigorta Çeşidi Nedir?

Ziraat Katılım genişletilmiş kasko sigorta çeşidi en çok kullanılan sigortadır. Aşağıda genişletilmiş kasko sigortası ile ilgili ayrıntılar sıralanmaktadır. Bu ayrıntılar şu şekildedir:

 • Genişletilmiş araç sigortasını yaptıranlar, araçlarına yabancı kişilerin zarar vermesi durumunda meydana gelen masrafları bankadan talep edebilir.
 • Bunun yanı sıra genişletilmiş kasko sigortası yaptıranların araçları bilinmeyen sebeplerden dolayı yanmışsa, masrafların karşılanması için bankaya müracaatta bulunabilir.
 • Genişletilmiş kasko sigortalı olan araçların çalınması durumunda da banka sürücülerin mağdur olmaması için yeni araç tahsil eder.
 • Genişletilmiş kasko sigortasını yaptıranlar, ayrıca doğal afet sonucunda arabalarının büyük hasarlar alması durumunda bankaya talepte bulunarak meydana gelen masrafların karşılanmasını sağlayabilir.

Yukarıda verilen durumlar karşısında genişletilmiş kasko sigortası yaptıranlar, bankanın her imkânından yararlanabilme şansını elde eder.

Ziraat Katılım Sigorta (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılıma Hasar İçin Başvuruda Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Ziraat Katılıma hasar için başvuruda gerekli olan evraklar talep edilir. Aşağıda Ziraat Katılım Bankası’na araçlarına zarar gelmesi durumunda başvuruda bulunacakların teslim etmesi gereken belgeler detaylı bir şekilde verilmektedir. Bu belgeler şu şekildedir:

 • Öncelikle kazaya maruz kalan sürücünün hasar tarihini ve hasarın nasıl geldiğini detaylı bir şekilde açıklayan dilekçeyi yazması gerekir.
 • Bunun yanı sıra kazayı yapan kişinin telefon bilgisi ve kasko sigortasını yaptırdığına dair belgeyi bankaya teslim etmesi gerekir.
 • Sürücünün alkollü olup olmadığını gösteren belge temin edilmelidir.
 • Araç sahibinin evrakların içine ehliyet ve ruhsatının fotokopisini eklemesi gerekir.
 • Ayrıca kazanın sonucunda meydana gelen zararın ve hasarın net bir şekilde çekilmiş fotoğrafı gereklidir.

Yukarıda verilen belgeler ve evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra kazadan hemen sonra bankaya gidilmelidir. Böylece meydana gelen maddi zararların karşılanması için gerekli işlemlerin yapılması sağlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Ziraat Katılım Kasko Sigortasında Hasarsızlık Durumu

Ziraat Katılım kasko sigortasında hazarsızlık durumu, kasko sigortasının süresinin bitimine kadar herhangi bir kaza ile karşılaşılmaması sonucunda sigorta yenilemesi sırasında elde edilen indirim olarak bilinir. Araç sahipleri 1 yıl boyunca kaza veya hasarlara maruz kalmadığı zaman 1 yılın sonunda kasko sigortalarını yenilediklerinde %65 oranında indirim elde eder. Bu yüzden bu indirimden yararlanmak isteyenlerin verilen süre boyunca hiçbir şekilde kendi iradeleri ile kaza yapmamaları gerekir. Ayrıca süresi dolan kasko sigortalarının da 1 yıl geçmesinden hemen sonra yenilenmesi gerekir. Yenilenmeyen sigortalarda indirimlerden ve sigorta şirketinin sunduğu imkânlardan yararlanılamaz. Bunun için kasko sigortasının bir an önce yenilenmesi gerekir.

Ziraat Katılım Müşteri Destek Hattı

Ziraat Katılım müşterisi destek hattına erişilerek araç sahipleri kasko sigortası hakkında yeterli bilgileri alabilir ve taleplerini iletebilir. Bunun için müşterilerin ilk önce  ​​​​0 850 220 50 00 numaralı Ziraat Katılım Bankası’nın müşteri hizmetleri hattını aramalıdır. Bu hat günün her saatinde faaliyet içerisindedir. Dileyen herkes istedikleri zamanda müşteri temsilcisine bağlanarak kasko ve sigorta hakkında sorularını aktarabilir. Üstelik hatta bağlananlar Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden istediklerini seçerek iletişim sağlayabilir. Bu sayede arabalarına kasko sigortasını yaptıracaklar kısa sürede başvuru işlemlerini tamamlamış olur. Bunun dışında bankanın en yakın şubesine giderek de sigorta işlemleri halledilebilir. İlk olarak  kasko sigorta ücretinin ödenmesi gerekir. Sigorta bedelinin ödendiğine dair dekont alındıktan sonra bankaya gidip araba için kasko sigorta yapılabilir. Kasko sigortası sayesinde Ziraat Katılım Bankası’ndan büyük fırsatlar elde edilmiş olur. Araçlarının güvenliliğini sağlamak isteyenler, bankaya müracaat edebilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.