Ziraat Katılım Umre Hac Kredisi

16.09.2021
869
A+
A-
Ziraat Katılım Umre Hac Kredisi

Ziraat Katılım hac ve umre kredisi, kutsal toprak ziyareti yapmak isteyenlerin kullanabileceği bir finansman hizmetidir. Hac ve umre ibadetlerini yerine getirmek isteyen fakat finansal durumda uygun olmayan kişiler Ziraat Katılım umre hac kredisi sayesinde, maddi olarak bu bankadan destek alabilir ve ibadetlerini yerine getirebilirler.

Ziraat’tan Hac ve Umre Finansmanı

Ziraat Katılım hac umre finansman hizmeti sayesinde, kişiler kutsal topraklara giderken maddi destek alabiliyor ve bunun için hiçbir faiz ödemiyor. Ziraat Katılım, bir katılım bankasıdır. Katılım bankaları aynı zamanda İslami Bankacılık olarak da anılmaktadır. Bunun sebebi, bu bankalar maddi destek sağlarken hiçbir şekilde faiz almıyorlar. Faizin haram olduğu düşüncesinde olan insanlar için bu finansman hizmetleri helal kredi olarak anılıyor. Hal böyle olunca, hac ve umre gibi dini ziyaretler için de faizsiz krediler tercih ediliyor. Ziraat Katılım Bankası, bu kredi hizmetlerini faizsiz sunmasının yanı sıra, müşterilerine 60 aya kadar varan vadeler de sunmaktadır. Ayrıca herkesin kendi bütçesine uygun, esnek ödeme planları oluşturmaktadır. Bu finansman sayesinde:

 • Hiçbir nakit sıkıntısı yaşamadan hac ve umre görevlerinizi yerine getirir, ödemelere dönüşte size uygun şekilde ve taksitlerle başlarsınız.
 • Her bütçeye uygun kâr payı oranı sunulmaktadır.
 • Ödemeler esnek planlanır ve eşit taksitlerle ödenir.

Kimler Ziraat Umre Hac Kredisine Başvurabilir?

Ziraat Katılım umre hac kredisi başvurusu yapacak olan kişiler, bu bankanın şartlarını ve koşullarını kabul ederek kredi almaya başlarlar. Bankanın krediyi vereceği kişilerde aradığı bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlar:

 • Kişi 18 yaşından büyük olmalı.
 • Krediyi alacak kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı.
 • Kredi sicili düzgün olmalı ve kara listede olmamalı.
 • Düzenli bir geliri olmalı. (Banka aksi takdirde kefil ya da teminat talebinde bulunabilir)
Ziraat Katilim Kredileri

Ziraat Katılım Hac Umre Finansmanı Başvurusu

Ziraat Umre Hac Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat hac umre kredisi belgeleri, Ziraat Katılım Bankası’na Hac ve Umre Kredisi başvurusu yaparken şubeye iletmeniz gereken belgelerdir. Geniş ödeme imkanları ve 60 aya varan vadeler ile bu bankada hac umre kredisi almak isterseniz aşağıda verdiğimiz belgeleri hazır etmelisiniz:

 • Bandan temin edeceğiniz Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı, Pasaport ya da Ehliyet Belgesi
 • Hac ve umre hizmetine ilişkin Proforma Fatura
 • Kişinin mesleğine ve çalışma durumuna göre Gelir Belgesi
 • Emekliyse Emeklilik Belgeleri
 • Kefil talep edildiyse kefilin gelir belgeleri
 • Şube talep ederse ekstra belgeler
 • Başvuracak kişinin İkametgâh Belgesi ya da su, doğalgaz ve elektrik gibi faturalar
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Katılım Umre Hac Kredisi Şartları

Ziraat umre hac kredisi şartları, bu bankada umre ve hac finansmanına başvururken uymanız gereken şartlardır. Bu şartların hepsine uygun olmanız ve sizden istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde iletmeniz durumunda bankadan finansman desteği alabilirsiniz.

 • Alacağınız kredi miktarı, hac ve kredi işlemleri için belirttiğiniz Proforma Fatura ile belirlenmektedir. Dolayısıyla, eksik tutarda finansman almamak için tüm hizmetleri faturalandırıp bankaya sunmalısınız.
 • Diyanet İşleri Bakanlığı, hac ve umre işleriyle ilgilenen bakanlıktır. Gideceğiniz turlar ya Diyanet İşleri’nin kendi turları, ya da Diyanet İşleri tarafından yetkilendirilen acentelerin turları olmalıdır.
 • Ziraat Katılım umre hac kredisi alacak kişilere kredi boyunca Hayat Sigortası yapacaktır.
 • Gelir belgelerinin bankaya iletilmesi çok önemlidir. Meslek grubunuza uygun gelir belgesini, maaş bordrosunu, bilanço ya da ne belge varsa bankaya vermeniz gerekir.
 • Bu krediler 18 yaşından büyükler içindir. Daha küçük kişiler için ebeveynler kredi çekebilir.
 • Kişinin eğer sahip olduğu ek gelirler varsa bunları da bankaya göstermesi iyi olacaktır. Yaptığı başka bir iş, ek gelir getiren bir kira ya da farklı bir ek gelir kaynağı sizin kredi almak için göstereceğiniz iyi bir teminat olacaktır.
Ziraat Katılım Hac Umre Finansmanı (Resmi Sayfası)

Ziraat Katılım Umre Hac Kredisi Başvurusu

Ziraat umre hac kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler direkt olan Ziraat Katılım Bankası şubelerini ziyaret etmelidir. Yukarıda belirttiğimiz şartlara uygunsanız, size en yakın Ziraat Katılım Bankası’na belirtilen belgelerle gidebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Bu tür finansmanların başvuru sonuçları çok kısa bir sürede taraflara ulaşmaktadır. Başvurunuzun olumlu cevap alması durumunda hemen bankada imzaları atabilirsiniz. Her şey bittiğinde paranız peşin olarak kartınıza ya da hesabınıza yatırılacaktır. Daha sonra belirttiğiniz başlangıç tarihinde taksit taksit her ay kredi borcunuzu yatırmaya başlarsınız. Eğer hac ve umre işlemleriniz daha ileri tarihlerde ise yine bankaya belirttiğiniz ilk ödeme tarihi itibariyle ödemelerinizi yapmaya başlamalısınız.

Hac ve Umre Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım hac ve umre kredisi hesaplama işlemleri direkt olarak Ziraat Katılım Bankası’nda yapılabileceği gibi internet sitesi üzerinden de yapabilirsiniz. www.ziraatkatilim.com.tr adresi üzerinden Hesaplama Araçları seçeneğine gidebilir, burada finansman hesaplama ya da kâr payı hesaplama işlemlerini burada yapabilirsiniz. Hesaplama Aracı üzerinden almak istediğiniz bireysel finansal türüne göre hesaplamanızı yapabilirsiniz. Bu kredi için seçeceğiniz finansal türü İhtiyaç Finansmanı olacaktır. Burada aylık kâr oranı %1,59 olarak hesaplanır. Çekeceğiniz kredi tutarı fatura üzerindeki tutardır ve şubeyle beraber seçim yaparsınız. Maksimum seçebileceğiniz kredi tutarı 1.000.000 TL’dir ve maksimum vade tutarı da 60 aydır. Hesaplama aracına sizden istenilen tüm bilgileri girdikten sonra hesaplama yapabilir ve oradan ödeme planına bakabilirsiniz. Kredi tahsis tutarı gibi var olan masraflar seçtiğiniz kredi tutarına göre hesaplanacaktır. Kâr payı ve ödemeler de kişinin bütçesine göre hesaplanacağı için en sağlıklı ve net hesaplama banka şubelerinde personeller tarafından yapılmaktadır. Burada banka personelleri ile size uygun ödeme planını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2021

Ziraat Katılım’dan Hac ve Umre Ödemeleri

Ziraat katılım hac umre ödemeleri işlemlerini de yapabileceğiniz bir katılım bankasıdır. İbadetlerinizi yerine getirmek için yapacağınız harcamaları Ziraat Katılım Bankası üzerinden avantajlı olarak yapabilirsiniz. Hac ve umre için ihtiyacınız olan her şeyi, tur ücretlerini, konaklamayı ve hac umre paketinde yer alan her şeyi Ziraat Katılım aracılığı ile ödersiniz. Üstelik taksit ve vade gibi seçenekler ve avantajlar da bulunur. Diyanet İşleri Bakanlığı için yapacağınız hac ve umre ödemelerinizi Ziraat Katılım Bankası şubelerinden, İnternet şubesinden ya da müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri telefon numarası 0850 220 50 00’dır. Detaylı bilgi ve başvuru için de bu telefon numarasından banka personellerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası İhtiyaç Kredileri

Ziraat Katılım ihtiyaç finansmanları sayesinde hac, umre, kişisel ihtiyaçlar gibi bireysel nakit ihtiyaçlarını karşılama fırsatı bulunmaktadır. Tüm maddi ihtiyaçlar için bu kredileri kullanabilirsiniz. Ziraat Katılım umre hac kredisi yalnızca şubeler üzerinden başvuru yapabileceğiniz kredi hizmetleridir. Fakat diğer ihtiyaç finansmanlarından yararlanmak isterseniz internet şubesi, müşteri hizmetleri ve mobil şube üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Buradaki bireysel ihtiyaç finansmanı, sizin tercih ettiğiniz tutarda alabileceğiniz finansman hizmetidir. Yani herhangi bir fatura doğrultusunda kredi verilmez. Hac ve umre giderleri göstermenize de gerek yoktur. Yine gelir belgesi gibi belgelerle başvuru yapar, istediğiniz tutarda krediyi 60 aya varan vadelerle alırsınız. Bankanın onay vermesi durumunda hesabınıza gelecek olan parayı istediğiniz zaman istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Buna hac, umre ya da diğer ihtiyaçlarınız da dahildir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.