Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri

02.12.2019
2.306
A+
A-
Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri

Ziraat Katılım Bankası müşterilerin daha rahat işlemlerini gerçekleştirebilmesi için internet bankacılığı uygulamasını kullanmaktadır. İnternet bankacılığı ile kişiler pek çok işlemlerini saniyeler içinde gerçekleştirebilmektedir. İnternet bankacılığını kullanabilmek için müşteriler hesap açtırırken ya da kredi kartı alırken işlemi yapan kişiye söylemek zorundadır yoksa internet bankacılığından yararlanması mümkün olamayacaktır. İnternet bankacılığı açılırken müşterilerin kullanılması için geçici bir şifre verilmektedir bu şifre ile müşteriler açılan internet bankacılığına giriş yaparak ilk işlemlerini gerçekleştirebilir daha sonra ise bu şifreyi isteğine göre çeşitli şekillerde değiştirebilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığı şifresi alma işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Şifre alma işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle ziraat katılımda bir hesabın açılmış olması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra en yakın Ziraat Katılım Bankası’na giderek internet bankacılığı şifresi talep edilmesi mümkün olacaktır. Talep sonrasında bankadaki ilgili kişi müşteriye internet bankacılığına giriş yapabilmesi için banka tarafından atanacak geçici bir şifre tanımlaması yapmaktadır. Daha sonra müşteri bu şifre telefonunda ilgili uygulamaya girerek ya da internet üzerinde internet bankacılığını girilerek bankacılık işlemlerine başlayabilir. Şifre talep etmenin diğer bir yolu da ziraat katılım bankası müşteri hizmetleri olan 0 850 220 50 00 numarayı aramaktır. Bu numara Türkçe, İngilizce, Arapça olmak üzere üç dilde yedi gün yirmi dört saat hizmet veren ücretsiz bir numaradır. Numara arandıktan sonra ilgili kişi gerekli yerlere bağlantı yaparak kişiye şifresini oluşturması için izin vermektedir bu şifreyi ise sadece müşteri bilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığı şifresini değiştirmek isteyen müşteriler bunu zahmet çekmeden yapabilmektedirler. Şifreyi değiştirmenin ilk yolu pek çok alanda müşterisine destek veren ve onları her konuda bilgilendiren 0850 220 50 00 numaralı üç dilde hizmet veren ve her günün her saatinde ulaşılabilecek olan müşteri hizmetleri numarasıdır. Yeni şifre almakta yarar sağladığı gibi müşterilerin almış oldukları şifrelerini değiştirmelerine de yardımcı olmaktadır. Müşteri hizmetleri sıkı güvenlik önlemleri alınarak oluşturulan bir hattır dolayısıyla şifre değişikliği yapılırken bunu şifreyi değiştiren kişiden başkasının bilmesi imkansız hale gelmiştir. Şifre değişikliği yapmanın diğer bir basit yolu ise ziraat katılım bankası ATM’sine giderek mümkün olacaktır. Yedi gün yirmi dört saat açık olan ATM lerde müşteriler internet bankacılığı şifrelerini istedikleri gibi oluşturabilirler.

Dijital yöntemlere güvenmeyenler için ise en şifre değiştirmenin en güzel yolu en yakım ziraat katılım bankasına giderek müşteri temsilcileri aracıları ile şifre değişikliği yapmaktır. Tüm şifre değişikliği yapma yöntemlerinde ise ortak bir yol ise güvenlik hizmetlerinin en sıkı şekilde alınmış olmasıdır. Hiç kimse kolay kolay değiştirilen şifrelere ulaşamazlar. Fakat Ziraat Katılım Bankası tüm gizlilik önlemlerini almış olsa bile unutulmaması gereken, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi şifre oluşturulurken doğum tarihi, isim soy isim gibi kolay ifşa edilecek şifreler seçilmemelidir. Çünkü bu tip şifreler seçildiğinde dolandırıcıların ve etraftaki kişilerin bu şifrelere ulaşmaları oldukça kolay olabilmektedir ve şifrelere ulaşıldığı takdirde ise müşterilerin oldukça zor duruma girdiği ve hesaplarının çalındığı daha önceki yıllarda karşımıza çıkmaktadır o yüzden müşteriler bu hassas noktaya oldukça özen göstermelidirler.

Ziraat Katılım İnternet (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Yenilemesi Nasıl Olur?

Ziraat Katılım  internet bankacılığında kimi zaman şifre yenilenmesi durumları oluşabilmektedir bu durumlardan ilkinin sebebi güvenlik açısından belirli sürelerde ziraat katılım bankası kişilere şifre değişikliği için bildirim göndermektedir bu şifre değişikliğinin süresi genelde 6 ay olmaktadır ve eski konulan şifre bir daha kabul edilmemektedir. Şifre yenilemesi bildirimi geldiği zaman internet bankacılığına girilerek gelen şifreni değiştir bildirimi ile şifre değişikliği yapılmaktadır bu değişiklik yapılırken telefona şifre değişikliği içinde ayrı bir bildirim gelmektedir buna göre değişiklik yapılır. Şifre değişikliği yapılmasının diğer bir sebebi ise şifreyi unutarak şifrenin sürekli yanlış girilmesi sebebiyle bloke olması ya da şifre hatırlanmadığı için şifreyi girmemektir. Şifre bloke olduğu zaman ziraat katılım bankası müşteri hizmetleri aranarak yeni şifre yenilemesi yapılabilir diğer durumda ise şifre yenilemesi internet bankacılığa giriş yapıldığında hesap bilgilerinin alt kısmında olan şifremi unuttum butonuna basılarak telefona şifre değiştir bildirimi ile yapılabilmektedir. Tüm bilgiler eksiksiz olarak yapıldığında ise işlem tamamlanmış olacaktır yeni şifre ile internet bankacılığına girilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Altın Alım Satım İşlemi

Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı İle Neler Yapılabilir?

Ziraat Katılım Bankası müşterilerine internet bankacılığı ile şubeye gitmeye gerek kalmadan zamandan tasarruf etmek isteyen müşterilerine büyük kolaylıklar sunmaktadır çünkü Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığı ile pek çok finansal işlem gerçekleştirilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  • Ziraat Katılım internet bankacılığı ile tüm hesap bilgilerine zahmetsiz bir biçimde ulaşılması mümkündür,
  • Faturalar otomatik talimat verilerek ya da kişilerin bizzat online ödeme bilgileri girilerek ödenmesi mümkündür
  • İnternet bankacılığı ile zaman kaybı olmadan havale, EFT gibi para transfer işlemleri gerçekleştirilebilir,
  • Döviz alım satımı gerçekleştirilebilir,
  • Altın mevduat hesapları takip edilebilir.

Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı Nedir?

Ziraat Katılım internet bankacılığı denildiğinde pek çok işlemlerin online olarak yapılması akla gelmektedir. Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığından hem ticari hem de bireysel müşteriler yararla bilmektedir. İnternet bankacılığının en önemli koşulu bankada bir hesabın bulunmasıdır ziraat katılım bankasında hesabı bulunamayan kişiler bu uygulamadan kesinlikle yararlanamazlar. Hesabın bulunmasının yanında birde internet bankacılığı şifresine gerek duyulmaktadır bunları sahip olan müşteriler Ziraat Katılım’ın web sitesine girerek bu uygulamadan yararlanabilirler.

Ziraat Katılım Mobil Şube Nedir?

Ziraat Katılım mobil şube müşterilerine sunduğu diğer bir kolaylıktır. Ziraat Katılım mobil şubeden müşteriler cep telefonlarını kullanarak yararlanabilirler. Bu sistem ile internet bankacılığı gibi pek çok işlemi kolayca şubeye gitmeden halletmek mümkün olacaktır. Müşteriler mobil şube ile

  • Hesap limitlerini görüntüleyebilirler
  • Tüm hesap işlemlerini tek tuşla yapabilirler
  • Döviz alım döviz satabilirler
  • Para transferlerini anında yapabilirler

İnternet bankacılığında olduğu gibi mobil uygulamayla da fatura işlemlerini gerçekleştirip otomatik ödeme talimatı verebilirler.

Ziraat Katılım Bankası Mobil Bankacılık Ücretleri Ne Kadardır?

Ziraat Katılım mobil bankacılık uygulamaları ile birçok finansal işlem banka şubelerine gidilmeden yapılabilmektedir. Yapılan bu işlemlerden faizsiz bankacılık usulleri gereği kesinlikle faiz alınmamaktadır. Fakat ziraat katılım bazı bankacılık işlemlerinden cüzi miktarda ücret kesintisi yapabilmektedir. Fatura ödemelerinde 3-5 lira arasında komisyon ücreti alabilmektedir. Havale işlemlerinde hiçbir şekilde ücret kesintisi yapmazken EFT işlemlerinde diğer bankalar gibi belli bir miktar ücret kesintisi yapabilmektedir. EFT işlemlerinde sadece mobil bankacılık alanında değil ATM bankacılığında da hesap kesintisi yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra ziraat katılım bankası indirme işlemlerinde hiçbir şekilde ücret talebinde bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkul Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası Mobil ve İnternet Bankacılığı Uygulamalarından Kimler Yararlanabilir?

Ziraat Katılım Bankası’nın bu uygulamalarından yararlanılması için bireysel ve ticari müşteri olunması yeterli olacaktır. Bireysel ve ticari müşteri olan herkes bu uygulamalardan yararlanabilir. Bireysel ve ticari müşteri olabilmek için de 18 yaşından büyük olunması gerekmektedir.18 yaşından küçük bireyler ancak yasal temsilcileri ya da ticari temsilcileri aracılığıyla bireysel, ticari müşteri olabilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.