Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı

20.09.2021
1.444
A+
A-
Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı

Ziraat Katılım internet şubesi, kişilerin şubelere gitmesine gerek kalmadan, birçok işlemi sadece online ortamında yapmalarına imkan tanımaktadır. Bu kapsamda para havalesinden hesap açma işlemlerine kadar pek çok işlem, Ziraat Katılım internet bankacılığı ile yapılabilmektedir. Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ayrı seçeneği bulunan Ziraat Katılım Bankası’nın internet şubeleri, katılım bankalarının sağladığı imkanlardan yararlanmanıza olanak tanımaktadır.

Ziraat Katılım Bankası’nın İnternet Şubesine Nasıl Giriş Yapılır?

Ziraat Katılım Bankası’nın internet şubesine giriş yapmak için yapılması gereken, şifre ve kulanızı adı ile sisteme giriş yapmak olmalıdır. Ancak hesabı yeni açmış ya da Ziraat Katılım internet şubesi imkanlarından yeni yararlanmaya başlayacak kişiler için kullanıcı adı ve şifre henüz oluşturulmuş olmayabilir. Bu durumda internet bankacılığına girişinizi kendiniz oluşturmanız gerekmektedir.

Ziraat Katilim Online İslemler

Ziraat Katilim İnternet Şubesi

Öncelikle yapmanız gereken, Ziraat Katılım Bankası internet şubesine giriş yapmak olmalıdır. Sayfaya giriş yapmanızın ardından sağ kısımda giriş kısmı görülecektir. Giriş kısmında otomatik olarak açık olan kısım, Şifreli Giriş bölümüdür. Ancak henüz şifrenizi oluşturmuş olmamanızdan kaynaklı, diğer bölümleri kullanarak giriş yapmanız daha uygun olacaktır. Bu kapsamda Şifreli Giriş kısmının hemen yanında bulunan T.C. kimlik numarası ile giriş kısmına tıklayarak açılacak formu doldurabilir, bu şekilde giriş işleminizi yapabilirsiniz. Ancak bu durumda da kullanıcı adı yerine kimlik numaranızı yazmanız, şifre bölümüne de belirlenen şifreyi girmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra belirtilen seçeneğin de yan kısmında, Ziraat Bankası kart ile giriş kısmı bulunacaktır. Kart ile giriş seçenekleri arasından kart numarası bölümüne kartınızın üzerindeki numarayı, alt kısmına ise yine belirtilen şifreyi girmeniz gerekmektedir. Şifre giriş işlemlerinin ardından yapmanız gereken, alt kısımda bulunan Onay kısmında sisteme girişinizi onaylamak olmalıdır.

Bu şekilde yapılacak sistem girişlerinde, işlemlerinizi yaptıktan sonra güvenli çıkış seçeneğini kullanarak çıkış yapmanız, sistem üzerinden adınıza işlem yapılmasını engellemek açısından önem taşımaktadır. Bu nedenle kullandığınız cihazlarda güvenliğe dikkat etmeli, kamuya açık alanlarda kullanılan cihazlardan internet bankacılığı sistemine giriş yapmamalısınız. İşlemlerinizin sonunda güvenli çıkışın ardından sayfayı tamamen kapatmayı unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Genel Müdürlüğü Nerede?

İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

Ziraat Katılım  Bankası internet şifresi alımı, adınıza açık olan hesabın bağlı olduğu şubelerden yapılabilmektedir. Bu kapsamda şifre alma işlemi, hesabın bulunduğu Ziraat Katılım şubesini ziyaret etmeden, sadece internet ya da telefon bankacılığı ile yapılamamaktadır.

Ziraat Katılım Bankacılığı internet şubesi şifresi almak için öncelikle T.C. kimlik numarası ile banka şubelerinden numara alınmalıdır. Alınacak numaranın veznelerden alınması, şifre alım işlemini yapmanızı etkilemez. Şifre alımı, veznelerden de yapılabilmektedir. Ancak T.C. kimlik numarası ile numara almak, müşteri tanıma teknolojisi sayesinde size sıranın öncelikli olarak verilmesini sağlar.

Veznelere giriş yapılmasının ardından internet bankacılığı şifresi istediğinizi beyan etmeniz halinde, sistem üzerinden bilgileriniz kontrol edilecektir. Kontrol edilen bilgiler ışığında banka müşterisi olduğunuz doğrulandığında, size SMS ile doğrulama kodu gönderilecektir. Sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızın bu nedenle güncel olması gerekmektedir. eğer güncel değilse, hemen cep telefonunuzu güncellemelisiniz. Güncel cep telefonunuza gönderilen SMS doğrulaması sayesinde internet bankacılığı sistemini kullanacağınız şifre de size gönderilir.

Bankanın gönderdiği bu şifre ile hemen, orada sisteme giriş yapmalısınız. Ekrana T.C. kimlik numarası ile yapacağınız girişte, şifrenizi yazıp giriş tuşuna bastığınızda, şifre değiştirme ekranı otomatik olarak çıkacaktır. Ekranda şifrenizi değiştirdikten sonra sisteme giriş yapacağınıza dair bir uyarı yer almaktadır. SMS ile size verilen şifre yerine 6 haneli başka bir şifreyi, ekranda bulunan formun ilgili bölümlerine yazmanız ve alt kısımda bulunan onay butonuna basmanız halinde, sistem üzerinden yapılacak güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız şifre değiştirme işleminden sonra sistem, sizi ekranı yenilemeye yönlendirecektir. Bu sayede yeni şifrenizle Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığına giriş yapma imkanı bulabilirsiniz.

Sahip olacağınız yeni şifre içerisinde T.C. kimlik numaranızdan bir bölüm geçmemesi, doğum tarihiniz olmaması ya da doğum yılınızın şifrenin bütünü içerisinde geçmemesi gerekmektedir. Bu kapsamda doğum yılı 1989 olan bir kişi, 6 haneli şifreyi belirlerken 201989 gibi bir şifre belirleyemez. Bunun yanında şifre, daha önce Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığı kullanmışsanız, yeni belirleyeceğiniz şifrenin eski şifreyi içermemesi, eski şifre ile herhangi bir bağlantısının bulunmaması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Hangi Ülkenin Bankası?
Ziraat Katılım Online Bankacılık (Resmi Sayfa)

İnternet Bankacılığı İle Yapılabilecek İşlemler

İnternet bankacılığından verilen hizmetler, şu şekilde sıralanabilir:

 • Hesap bilgileri görüntüleme: Hesabınızın içerisinde bulunan bakiyeyi görebilir, işlemlerinizde bakiyeyi kullanarak para aktarımları yapabilirsiniz.
 • Vadesiz hesap açma: Hesap açma işlemi yapabilirsiniz. Ancak bunun için sistemde kullandığınız bir hesabınızın olması gerekmektedir.
 • Vadesiz hesabı kapatma: hesap kapatma işlemleri yapabilir, sebep beyan etmeniz halinde uğraşmanıza gerek kalmadan hesabınızı kullanıma kapatabilirsiniz.
 • Çek bilgileri görüntüleme: Çek kullanımı durumunda bankada bulunan çek hesabınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Vadesiz döviz hesap açma: Hem kurumsal hem bireysel bankacılık hizmetleri kapsamında verilen bu hizmet sayesinde döviz üzerinden yatırım yapabilirsiniz.
 • Bireysel kredi izleme: Kredilerinizin ödenme durumunu, kredi alabilme durumunuzu izleyebilir, kredilerde ödediğiniz faizi ve bireysel kredilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
 • Taksit ödeme : Eğer ödemeniz gereken bir taksit varsa otomatik ödeme talimatı verebilir, işlemlerinizi bu sayede kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatları: taksitler ve faturalar için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Geçmiş hareketleri görüntüleme: Hesabınızda meydana gelen para giriş çıkışlarına bağlı hesap hareketlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede kendi bitçe hesabınızı yapabilir, ortak kullanılan hesapları daha rahat bir şekilde yönetebilirsiniz.
 • IBAN sorgulama: IBAN numaranızı sisteme giriş yaptığınız da görüntüleyebilirsiniz. Alt kısımda bulunan IBAN sorgula seçeneği üzerinden kendi IBAN numaranızı SMS olarak da alabilirsiniz.
 • Ziraat Katılım Bankası kampanyalarından haberdar olabilir, dönemsel olarak yapılan kredi kampanyalarına dair tanıtım mesajlarını, sisteme yapacağınız cep telefonu tanımlaması ile alabilirsiniz.

İnternet Şubesi Bireysel Bankacılık İşlemleri

Ziraat Katılım internet üzerinden bireysel hizmet seçenekleri çerçevesinde hesap hareketleri ve hesap özellikleri ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Bireysel bankacılık hizmetleri dahilinde yapılabilecek işlemler, kredi işlemleri ve bireysel hesap işlemleri kapsamında değerlendirilmektedir. Bunun yanında açılan hesabın özelliklerine göre, yapılabilecek işlemler değişiklik gösterir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İnternet Alışverişi Açma 2021

Ziraat Katılım İnternet Şubesi Kurumsal Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankası internetten kurumsal bankacılık hizmetleri, şu şekilde sıralanabilir:

 • Çek senet işlemleri
 • Maaş işlemleri
 • Onay işlemleri
 • TL toplu ödeme işlemleri
 • Hesap yönetimi işlemleri

İnternet Bankacılığı Şifre Blokesi

Ziraat internet bankacılığı şifresinin bloke olması, şifreyi 5 defadan fazla kez yanlış tuşlama nedeniyle gerçekleşebilmektedir. Bu bağlamda şifre blokesi için bankanın aranması gerekmektedir. Bu kapsamda aranması gereken telefon numarası 0850 220 50 00 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında şubelerin direkt olarak ziyaret edilmesi ile de şifre blokesi kaldırma işlemi yapılabilmektedir.

İnternet Bankacılığından Kimler Yararlanabilir?

Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığından yararlanabilecek kişiler, bankanın müşterileridir. Ziraat Katılım Bankası’nda hesabı olmayan kişiler, internet bankacılığından yararlanamamaktadır. internet bankacılığında yer alan hesap açma işlemi de, birinci hesabın varlığında yapılabilecek vadeli hesap açma işlemidir. Hiçbir durumda Ziraat Katılım Bankası’nda hesabı bulunmayan kişi, bankanın  şubesinin sağladığı imkanlardan yararlanamamaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.