Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

22.02.2021
1.879
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Vakıf Katılım Bankası gümüş hesabı açarak birikimlerinizi değerli gümüş madeni şeklinde değerlendirmiş olursunuz. Siz de gümüş hesabı açıp geleceğe daha güvenle bakabilirsiniz! Katılım Finans sistemi ilkelerine uygun şekilde yatırım fonu ve hisse senedi işlemleri yapılmaktadır. İşlem yapılması için yatırım hesabının mobil şube üzerinden açılması yeterli olacaktır. Yatırım hesabını açmak için banka şubelerine kadar gitmek zorunda değilsiniz. Mobil şube üzerinden zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın, dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman, sadece akıllı telefon ya da tabletinizi ve internet bağlantınızı kullanarak hesap açma talimatı verebilirsiniz. Hesap açtıktan sonra da kıymetli maden alım satımı, döviz alım satımı başta olmak üzere çeşitli yatırım işlemlerini kolayca yönetebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Güvenilir midir?

Vakıf Katılım Bankası gümüş hesabı güvenliği devlet tarafından kanıtlanmıştır. Banka gümüş işlem hacminde birinci olmayı başarmıştır. İzlenilen başarılı performans ve stratejiler sayesinde gümüşle birlikte altında da başarı elde edilmesini sağlamıştır. Borsa İstanbul 2019 verisine göre KMTP’da 236.7 ton fiziksel gümüş işlemi gerçekleştirilmiştir. Vakıf Katılım, gümüş işlemlerinde hacmin yaklaşık yüzde 24’ünü gerçekleştirmiştir. Bu sayede en fazla işlem yapan üye kurum olmayı da başardı. Siz de gümüş hesabı açarak birikimlerinizi gümüş cinsinden değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Gümüş bütün piyasalarda işlem gördüğünden güvenli ve akıllı bir yatırım aracıdır.

Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Açmak için Hangi Belgeler Gerekir?

Vakıf Katılım Bankası gümüş hesabı açmak için gereken belgeler bulunmuyor. Çünkü hesap açılması için herhangi bir belge talep edilmiyor. Zaten hesap açmak için siz kendiniz mobil uygulama üzerinden işlem yapıyorsunuz. Hesabınızın açılması için sistemde sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde girmeniz gerekiyor. İstenilen bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra başvurunuzu iletin. Banka yetkilileri bilgilerinizi gözden geçirerek ortalama 1 iş günü içinde hesabı onaylar. Hesap onaylandıktan sonra da hesabınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Yatırım ürünlerinden faydalanmak isteyen müşterilerin mutlaka yatırım hesabına sahip olması gerekir. Gümüş dışında faydalanabileceğiniz farklı yatırım ürünleri de bulunmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Yatırım Hizmetleri Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası yatırım hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Emir iletimine aracılık faaliyeti,
 • İşlem aracılığı faaliyeti,
 • Sınırlı saklama hizmeti,
 • Genel saklama hizmeti,
 • En iyi gayret aracılığı,
 • Aracılık yüklenimi,
 • Halka arz aracılık faaliyeti,
 • Yatırım danışmanlığı faaliyeti,
 • Bireysel portföy yöneticiliği faaliyeti,
 • Portföy aracılığı faaliyeti,
 • Kaldıraçlı alım satım işlemleri,
 • Pay endekslerine dayalı türev araçlar,
 • Diğer menkul kıymetler ve çok daha fazla hizmet hem yurt içinde hem de yurt dışı izinli şekilde sunulmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kampanyaları

Banka tarafından alınmış olan izinler sermaye piyasası kurulu tarafından verilmiştir. Bankanın yetki belgesi bulunmaktadır. Belge banka resmi internet sitesinde yatırımcı ilişkileri, yatırım hizmet ve faaliyetleri kısmından görüntülenebilir.

Vakıf Katılım Bankası Hisse Senedi İşlemleri Nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası hisse senedi işlemleri işlem yapan kişilere kısa ve uzun vadeli kar payı geliri sağlayan bir yatırım aracı olarak bilinmektedir. Hisse senedi işlemleri Vakıf Yatırım aracılığı ile borsaya iletilmektedir. Yatırım fonu işlemleri TEFAS üzerinden gerçekleşir. Bu nedenle de hisse senetleriniz ve gümüş hesabı gibi yatırım fonlarınızın tümünde Takasbank AŞ saklama güvencesi bulunmaktadır. Hisse senetleri için talep edilen stopaj yüzde 0’dır. Yatırım fonlarında ise alım satım kazançları üzerinden sadece yüzde 10 stopaj uygulaması yapılmaktadır. Yatırım hesaplarını bütün banka şubelerinden tamamen ücretsiz şekilde açmak için talimat verebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.