Ziraat Katılım Bankası Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

18.08.2020
807
A+
A-
Ziraat Katılım Bankası Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım’da hesaba para yatırma işlemi için şubeler, ATM’ler ve mobil uygulama kanalları kullanılmaktadır. Şubelerde mesai saatleri içerisinde yapılabilen Ziraat Katılım Bankası para yatırma işlemleri, ATM ve mobil uygulama üzerinden 7/24 yapılabilmektedir. Mobil uygulama ve ATM kullanarak yapılan para yatırma işlemleri mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Yani mesai saati dışında yapılan para yatırma işlemlerinde işlemin gerçekleşme tarihi ilk mesai saati olacaktır. Para yatırma işlemi hangi kanalla yapılacak olursa olsun, paranın yatırılacağı hesabın numarası ya da IBAN numarası gibi bilgiler kullanılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Para Yatırma Yöntemleri Nelerdir?

Ziraat Katılım para yatırma yöntemleri kişinin kendi hesabına ya da başkasının hesabına olarak iki farklı başlıkta incelenebilmektedir. Bu iki başlık ele alındığında Ziraat Katılım Bankası para yatırma yöntemleri aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • Ziraat Katılım mobil uygulaması üzerinden başkasının hesabına para yatırma
 • Ziraat Katılım ATM’leri üzerinden başkasının hesabına para yatırma
 • Ziraat Katılım ATM’lerinden kendi hesabına para yatırma
 • Ziraat Katılım şubelerinden kendi hesabına para yatırma
 • Ziraat Katılım şubelerinden başkasının hesabına para yatırma

Ziraat Katılım Bankası Şubelerinden Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım şubelerinden hesaba para yatırma işlemi hem kişinin kendi hesabı hem de başkasının hesabı için yapılabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası para yatırma işleminde her transfer yöntemi için de izlenmesi gereken yol sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Katılım şubelerinde kimlik kartı, banka kartı ve şifresi ile gişe işlemleri için sıra alınmalıdır.
 • Sıra geldikten sonra gişe görevlisine kendi hesabınıza ya da başkasının hesabına ait hesap numarası ya da IBAN bilgileri verilmelidir.
 • Yatırılacak olan para nakit olarak elden gişe görevlisine teslim edilir.
 • Gişe görevlisi talep edilen hesaba para yatırma işlemini gerçekleştirir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Altın Hesabı Başvurusu

Ziraat Katılım Bankası ATM’lerinden Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım ATM’lerinden para yatırma işlemleri hem kişinin kendi hesabına hem de başka banka müşterisinin hesabına yapılabilmektedir. ATM üzerinden kartlı olarak kişi kendi hesabına, kartsız olarak da başkasının hesabına para yatırabilmektedir. Kartlı işlemlerde kart ATM’ye takıldıktan sonra şifre ile giriş yapılarak para yatırma sekmesi seçilmelidir. Tutar bilgisi de girilerek kendi hesabına para yatırma işlemi tamamlanmaktadır. Başkasının hesabına ATM üzerinden para yatırma işlemi ise aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

 • ATM’de kartsız işlemler menüsü seçilerek para yatırma seçeneği tıklanmalıdır.
 • Para yatırma ekranında gönderen kişinin bilgilier ve paranın yatırılacağı hesap bilgileri girildikten sonra tutar bilgisi de girilmelidir.
 • ATM’de açılan para bölmesine nakit para yerleştirilmelidir.
 • Parayı yerleştirdikten sonra işlem tamamlanarak talep edilen hesaba aktarılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Mobil Uygulaması ile Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım mobil uygulamasıyla para yatırma işlemi için öncelikle uygulamanın cep telefonuna indirilmesi gerekmektedir. Telefona uygulama indirildikten sonra internet bankacılığına şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Şifre ile giriş yapıldıktan sonra Ziraat Katılım Bankası para yatırma işleminin mobil uygulamadan yapılması için izlenmesi gereken yol aşağıdaki gibidir:



ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.