Ziraat Katılım Katılma Hesapları Nelerdir?

14.01.2022
2.339
A+
A-
Ziraat Katılım Katılma Hesapları Nelerdir?

Ziraat Katılım katılma hesapları ile farkı vade süreleri ile hesap açılışı yaparak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Ziraat Katılım ile altın, TL, USD ya da EUR biriktirebilirsiniz. Ziraat ile katılımlarınız emin ellerde olacak. Hesap açtırmak isterseniz anında hesap açma özelliği ile Ziraat Katılım müşterisi olabilirsiniz. Dilerseniz internet hesabından dilerseniz de Ziraat Katılım banka şubelerinden hesap açılışını gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açtırmak için bankayı ziyaret ederken mutlaka yanınızda TC kimlik belgenizin olmasına özen gösterin.

Ziraat Katılım TL Katılma Hesapları Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Katılım TL katılım hesapları ile tasarruflarınızı güvence altına almak istemez misiniz? Hem de faizsiz fon kullandırma yöntemi ile elde edilmiş olan karlardan faydalanarak hesap açtırmış olursunuz. TL katılma hesaplarını 3 aydan 1 yıl vadeli olarak açtırmanız mümkün. Dilerseniz 1 seneden de daha uzun dönemler için kar payı ödemeli hesap açtırabilirsiniz. En az 32 gün en çok ise 1095 gün için hesap açtırılması mümkündür. Kendinizin belirleyeceği vade süresi ile hesap açtırmanız esnek vade hesabı olarak bilinir. TL katılma hesabında vade bittiği zaman kar payı ile birlikte an para üzerinden değerlendirileceksiniz. TL  katılma hesabı açılır açılmaz geçerli olacak kar ve zarar katılma oranları hesap cüzdanı üzerine yazılır. Yazılan bu hesap geçerliliğini vade bitimine kadar koruyacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Ziraat Katılım Altın Katılma Hesapları ile Altın Biriktirirken Kazanın

Ziraat Katılım altın katılma hesapları sayesinde tasarruflarınızı altın olarak biriktirmeye başlayabilirsiniz. Bütün şubeler aracılığı ile avantajlı olan bu kar payı oranlarından faydalanmak mümkündür. Bu hesabın müşterilerine sağladığı en önemli özellik, kişilerin altınlarının çalınma derdi olmadan biriktirebilmeleridir. Hesap açmak için hiçbir şart yok. Banka resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra anında hesap aç butonuna tıklayarak hesabınızı açtırabilirsiniz.

Ziraat Katılım Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Katılma Hesabı ile Birikim Yaparken Kazancınızı Katlayarak Artırın

Ziraat Katılım Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Katılma Hesabı ile birikimler yüksek kar paylaşım oranı ile değerlendirilmiş olur. Hem de vergi oranı düşüktür. Bu hesapların açılması için en az 372 gün vade süresi verilmesi gerekir. Bu sürer belirlendikten sonra kar payı ödemeleri kişilerin kendilerinin belirleyeceği şekilde yapılacaktır. Ödemelerinizi dilerseniz ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir ya da seneden bir olacak şekilde yapabilirsiniz. Bu hesap ile birikimler uzun vadede birikmiş olur. Vade süresi uzun olduğu için banka müşterilerine yüksek kar paylaşım oranı sunacaktır.

Ziraat Katılım Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Katılma Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Katılım Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Katılma Hesabı özellikleri sayesinde birikimlerinizi yaparken kazançlı çıkacaksınız! Bu hesap ile ara dönemde oluşan kar payı hesabınıza yansıtılır. Hem TL hem USD hem de EUR cinsinden bu hesabın açılışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesabın açtırılması için hesapta en az 10 bin TL para bulunması gerekir. Başlangıç limitinin az olması halinde hesap açılışı gerçekleşmeyecektir. Vadesi dolan hesaplar otomatik olarak diğer hesaplarda olduğu gibi yenilecektir. Değişiklik olması için banka ile görüşerek talimat vermeniz yeterli olur. Alt limitin altına düşülmemesi gerekir. Bu kural dahilinde vade dönemi gelmesi şartı ile iki defa çekim yapılması mümkün olur. Kural ihlalinde banka müşteriye verilen brüt kar payını geri alacaktır. Stopaj oranı düşük olduğu için kullanıcılarına getirisi yüksek bir üründür.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?
Ziraat Katılım TL Katılma Hesabı (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Finansal Kiralama ile İşletme Çözümleri

Ziraat Katılım leasing belirlenmiş olan kanun çerçevesinde belli taşınmaz malların temin edilerek kiraya verilmesi işlemidir. Kiralayan Ziraat Katılım Bankası olur. Burada amaç kiracıların ekipman, makine ve buna benzer ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Ziraat Katılım aracılığı ile bu mallar satın aldırılır ve malların finansmanı yapılmış olur. Bu üründen faydalanmak isteyen kişiler kurumsal ve girişimci segmentinde yer alıyor olmalıdırlar. Bu üründen faydalanan kişiler vergi avantajından yararlanmış olurlar. Müşteri kirasını taksit taksit kendi belirleyeceği tarihlerde ödeme lüksüne sahip olur. Hesaplamalar belirlenen vade ve kar oranı üzerinden hesaplanır. Başvuru yapmak isteyen müşterilerin kendilerine en yakın banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Ziraat Katılım Teminat Mektupları

Ziraat Katılım teminat mektupları hem yurt içinde hem de yurt dışında bulunan müşteriler için hazırlanabilir. Bir borcun ödenmesi, herhangi bir işin yapılması ya da bir malın teslim alınması gibi farklı amaçların gerçekleştirilmesi için bu mektuplardan faydalanmak gerekebilir. Bu mektuplar belli kuruluşlara hitaben verilir. Garanti sözleşmeleri olarak da adlandırılır. Teminat mektubu ile banka garanti vermiş olur. Kurumsal ve girişimci segmentinde yer alan müşterilerin tümü bu teminat mektuplarından faydalanabilir. Ancak gerçek kişilerin bu mektuplardan faydalanmak istemeleri halinde ancak likit değerler karşılığında teminat mektuplarının düzenlenmesi mümkün olur. Teminat mektuplarında vade süresiz de olabilir önceden belirlenmiş herhangi bir vade de söz konusu olabilir.

Ziraat Katılım Teminat Mektupları Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Katılım teminat mektupları özellikleri başında bu mektupların çeşitli olması gelir. Mektuplar geçici, avans teminat mektubu ya da kesin teminat mektubu olmak üzere 3 farkı şekilde ele alınabilir. Müşteriler teminat mektubu devrelerinde peşin olarak komisyon ödemesi yapılması gerekir. Teminat mektubuna başvurular banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım TL Cari Hesap

Ziraat Katılım TL cari hesap bütün şubeler aracılığı ile rahat bir şekilde ulaşılabilir. Hem de bu hesaplarda bulunan parayı dilediğiniz gibi çekebileceksiniz. Cari hesaplar aracılığı ile:

 • Kira ödemeleri,
 • Havale,
 • Kredi kartı ödemesi,
 • EFT,
 • SWIFT,
 • Bağış,
 • Çek ve senet tahsiltı,
 • Aidat ödemesi gerçekleştirilebilir.

Ziraat Katılım Kurumsal Finansman Desteği ile Sırtınız Asla Yere Gelmez

Ziraat Katılım kurumsal finansman desteği sayesinde işletme sermayesi alan bankalar işleri ile ilgili diledikleri harcamayı nakit sıkıntısı olmadan gerçekleştirebilirler. Kredi kullanan bir müşteri önceden belirtilen vade süresi boyunca ve kar payı oranı ile borçlanmış olacaktır. Herhangi bir durumda, kar payı oranında değişiklik yapılmaz. Yani müşteriler kredi kullanmadan önce belirtilen kar payı oranının dışında herhangi bir ödeme yapmazlar. Müşterilerin borcunu ödemesi eşit taksitler halinde gerçekleştirilir. Fakat bankaya talep edilmesi halinde 3 ayda bir olacak şekilde diğer esnek ödeme seçeneklerinde de faydalanılabilir.

Ziraat Katılım Kurumsal Finansman Desteği ile Hangi Ödeme Seçeneklerinden Faydalanmak Mümkündür?

Ziraat Katılım kurumsal finansman desteği ile faydalanılabilecek ödeme türleri arasında:

 • Ana para serbest taksitli,
 • Eşit taksitli,
 • Belirli dönem ödemesiz,
 • Serbest tarihli eşit taksitli,
 • Değişken ara ödemeli,
 • Ana para eşit taksitli,
 • Azalan taksitli,
 • Artan taksitli yer alır.

Bankaya başvuru yapmak için gerekli belgelerin tamamlanması gerekir. Kimlik belgesi, gelir belgesi ve kredi başvuru formu ile banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Eksik belge ile başvuru yapmanız halinde krediniz değerlendirmeye alınmayacaktır. Yapılan başvurular arasında yanlış ya da eksik bilgi verilmesi halinde reddedilen bir çok başvuru bulunur. Kredi başvurusunun reddedilmesi, kişilerin kredi notunun düşmesine neden olur. Ziraat Katılım notu düşük olan müşterilere kredi vermek istemez.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.