Ziraat Katılım POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

25.07.2021
180
A+
A-
Ziraat Katılım POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat katılım POS başvurusu yaptıktan sonra iş yerinize gelen müşterilere kredi ve banka kartıyla ödeme imkanı sunarsınız. Nakit ödeme yapmayı tercih etmeyen müşteriler POS cihazıyla alışverişlerini yapabilir. Ziraat katılım POS cihazı başvurusu için size en yakın şubeye gidebilirsiniz. Bunun dışında internet sitesinden ön başvuru yapmanız da mümkündür. Ziraat katılım şubesinde müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşmede işyerinize uygun pos cihazını seçebilirsiniz. Masaüstü, sanal, yazar kasa ve GSM pos cihazlarından biri sizin işyeriniz için uygun olabilir. Müşteri temsilcisinden fiyatlandırma, çalışma koşulları, gün sonu alma gibi çeşitli bilgiler hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Bankaya üye olan işyerlerinden kartınızda güvenle ödeme yapma avantajınız vardır.

Ziraat Sanal Pos Nedir?

Ziraat sanal pos internet üzerinden satın yapan işyerlerinde kolay ödeme yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Ziraat Katılım Bankası sanal pos uygulamasıyla kesintisiz olarak yurt içi ve yurt dışı satışı yapma avantajınız olur. Yapılan satışların bedeli internet üzeriden üye iş yerine tahsil edilir. Bu ödeme işlemi sırasında müşteriye güvenli ödeme sayfası sunulur. 3D secure özelliğini kullanarak ödeme yaparken telefonunuza gelen SMS onay kodunu girmeniz istenir. Güvenilir ve hızlı bir ödeme yöntemi olduğu için hem işyerleri hem müşteriler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilir. Sanal pos başvurusu için detaylı bilgiyi POS destek hattından alabilirsiniz. Ziraat Katılım bünyesinde olan e-ticaret iş yerlerinde kullanılan bu uygulamada toplu tahsilat özelliği bulunur.

Ziraat Katılım Bankası POS Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat katılım POS çeşitleri işyerlerinin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. Başvuru işlemi sırasında kendi işyerinize uygun olan POS cihazını seçebilirsiniz. Ziraat Katılım POS cihazı çeşitleri şu şekildedir:

  • Masaüstü Pos: Üye olan işyerinde bulunan telefon hattı ya da ADSL bağlantısıyla kasa yanında çalışır.
  • Yazarkasa Pos/ Ödeme Kaydedici Cihaz: Bankanın anlaşmalı olduğu kasa firmaları tarafından kullanılabilir.
  • GSM Pos: GSM şebekesine ait olan telefon hattını kullanarak çalıştırabildiğiniz cihazlardır.
  • Sanal Pos: Banka ya da kredi kartıyla internet üzerinden üye iş yerine ödeme yapılmasını sağlar.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Online Kredi Başvurusu

Ziraat POS Hesaba Ne Zaman Geçer?

Ziraat Pos hesaba geçmesi üye işyeri sahibi ile yapılan anlaşmaya göre değişebilir. Ziraat Katılım Bankası’na üye iş yerlerinde genellikle 1 ile 3 gün arasında ödeme hesabınızı geçer. Bu hesaba geçen parayı blokeli hesaplar hemen kullanamaz. Blokesiz hesaplar için anında kullanım hakkında sahip olur. Yaptığınız satışın banka hesabınıza geçmesi en geç 3 günde tamamlanır. Gün sonu hesabı almazsanız yaptığınız satış hesabınıza zamanında geçmez. Gün sonu yapılmadan ertesi güne geçildiği zaman ödemeler hesaba bir gün geç gelir. Pos cihazlarındaki tüm işlemleri online olarak gerçekleşir. Ödeme yapan müşterinin hesabından otomatik para çekilerek satıcı kişiye aktarılır. İsterseniz pos ödemelerinde iptal işlemi de yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Pos Destek Hattı Telefon Numarası Nedir?

Ziraat pos destek hattı üye olan işyerine hizmet sunar. 0850 220 50 05 telefon numarasını arayarak Ziraat Katılım pos destek hattına ulaşabilirsiniz. İşyerinizde bulunan pos cihazınız hakkında yaşadığınız sorunları bu şekilde yetkililere bildirebilirsiniz. Bazı zamanlar Ziraat katılım POS cihazı modelinize göre çeşitli bağlantı sorunları gerçekleşebilir. Pos cihazındaki arızalar ve hatalar için bu numarayla müşteri temsilcisinden destek alabilirsiniz. Müşteri temsilcisi sorununuz hızlıca çözüşmesi için gereken işlemleri yapar. Arızanın tespit edilmesiyle Ziraat Katılım Bankası sorununuzu en kısa sürede çözüme ulaştıracaktır. POS destek hattından 7 gün 24 saat boyunca yardım alabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.