2021 Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketleri

27.04.2020
803
A+
A-
2021 Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketleri

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi, covid – 19 virüsü nedeniyle esnafın ekonomik olarak uğradığı zarar göz önünde bulundurularak, oluşturulmuştur. Bu paket kapsamında, Vakıf Katılım Bankası müşterisi olan esnaflar, birtakım ayrıcalıklardan yararlanarak, bu süreçte yaşanan ekonomik krizi en az zararla atlatabilir. Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketleri kapsamında;

 • Esnaf, kredi kartı, finansman desteği, kâr payı ya da anapara ödemelerini erteleme şansına sahip olacak.
 • Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi, personel maaşlarının ödenebilmesi adına, esnafa ödeme kolaylıkları sunmaktadır.

Bu ve bunların dışında sunulan Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketlerinden yararlanabilmek için, Vakıf Katılım Bankası müşterisi olmanız yeterlidir. Müşteri olarak bankanız üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmeniz, paket ayrıcalıklarının size de sunulmasını sağlamaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketi Başvurusu Yapma

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi başvuruları, tüm Vakıf Katılım Bankası şubeleri üzerinden kabul edilmektedir. Sizden seçtiğiniz paketin şartlarını yerine getirmeniz istenir ve bunun sonucunda, esnaf destek paketinden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapmak için;

 • Başvuru tarihlerini kaçırmamanız gerektiği konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru tarihinden sonra, hiçbir mecra üzerinden esnaf destek paketleri için başvuru oluşturamazsınız.
 • Seçtiğiniz pakete göre başvuru şartları değişebilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi adına, seçtiğiniz paketin şartlarını öğrenmeniz ve buna göre şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Başvurular sadece şahıs üzerinden kabul edilmektedir. Birinin adına yapılan başvurular geçerli olmaz, işleme konulmaz.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bu hususlara dikkat ederek başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce, paketlerle ilgili müşteri temsilcilerinden merak ettiklerinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketi Başvuruları Nereden Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi başvurusu yapılacak yerler, bankanın herhangi bir şubesi olabilir. Vakıf Katılım Bankası’na giderek, belirlenen tarihler içerisinde esnaf destek paketi başvurularınızı yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Başvuru yapmadan önce konuya dair daha detaylı bilgi almak isterseniz, Vakıf Katılım Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim kurup, konuya dair merak ettiklerinizi bankaya gitmeden de öğrenme şansına sahip olursunuz. Bankaya gitmeden önce bu sayede öncesinde hangi paketten yararlanmak istediğiniz konusunda fikir sahibi olabilir, Vakıf Katılım Bankası’nda da direkt başvuru işlemlerinize geçebilirsiniz. Başvurularınız müşteri hizmetleri tarafından alınmamaktadır. Eğer bir paketten yararlanmak isterseniz, o zaman başvurunuzu yapmak için şubeye gitmeniz istenir. Başvurular şubeden, esnafın kendisi tarafından kabul edilmektedir. Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketlerinden, sadece Vakıf Katılım Bankası müşterileri yararlanabilir.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketinden Yararlanma Şartları Neler?

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketleri şartları, şu şekilde belirlenmiştir;

 • Yapılan açıklamalarda finansman desteği alacak olan sektörle alakalı bir sınırlama yoktur. Tüm sektörler için bu esnaf destek paketlerinden yararlanma hakkı sunulmaktadır.
 • Bu finansman desteğinden yararlanabilmek için, işletmelerin Şubat ayından sonra, işletmede kayıtlı çalışan sayısında azalmaya gitmemiş olması gerekmektedir. İşçi sayısında bir azalma gözlemlenirse, esnaf destek paketlerinden yararlanma hakkı bu işletmelere tanınmamaktadır.
 • Finansman desteği kapsamında işletmelere esnaflara anapara ve kâr payı ödemesi olmadan, yıllık finansman desteği sağlanabilecek. Finansman oranı %7,5 oranında olacak.

Bu şartlar altında başvuru yapan tüm esnaflar, Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketleri ile sağlanan avantajlardan yararlanabilme şansına sahip olacaklar.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketlerine Başvuru Evrakları Neler?

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi başvuru evrakları, eksiksiz bir şekilde şöyle olmalıdır;

 • Varsa ortağınızın ve sizin, yoksa sadece kendinizin nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İş yerinin yıllık gelirini gösteren bir belge
 • Güncel vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Mal varlığınız varsa bunların dökümünü gösteren belge
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Antalya Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Genel olarak istenen belgeler bu şekildedir. Başvuru sırasında bankanız sizden bu belgelere ek belgeler de talep edebilir. Esnaf destek paketlerinden yararlanmak için bu belgelerin eksiksiz olarak toplanması istenmektedir. Belgelerinizi, başvuru tarihleri bitmeden önce bankanıza teslim etmeniz halinde başvurularınız onaylanmaktadır. Başvuru tarihlerini kaçırmadan, evraklarınızı Vakıf Katılım Bankası’na teslim etmeniz şartı vardır.

Vakıf Katılım Bankası Yıllık Ciroya Göre Belirlenen Azami Finansman Oranları

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi finansman desteği, yıllık cironuza göre belirlenmektedir. Yıllık cironuza oranla, alabileceğiniz azami finansman desteklerinin neler olduğuna bakıldığında, Vakıf Katılım Bankası şu verileri sunmaktadır;

 • Yıllık ciro aralığı 0 – 25 milyon TL olan işletmeler için azami finansman tutarı 10 milyon TL’dir.
 • Yıllık ciro aralığı 25 – 125 milyon TL olan işletmeler için azami finansman tutarı 25 milyon TL’dir.
 • Yıllık cirosu 125 milyon TL ve üzeri olan işletmeler için azami finansman tutarı 100 milyon TL’dir.

Vakıf Katılım Bankası’nın KOBİ – KOBİ dışı işletmeler için belirlediği yıllık ciroya göre azami finansman tutarı bu şekildedir.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketleri İçeriğinde Neler Var?

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketleri içeriği, bankanın yayınladığı 5 maddelik içerikten oluşmaktadır. Vakıf Katılım Bankası tarafından yayınlanan 5 maddelik destek paketi kapsamında uygulanan hizmetler ve kolaylıklar şunlardır;

 • İşyerlerinin ödemelerini kolaylaştırmak adına, 3 ay ertelemeli ödeme ile 12 aylık taksit imkanı verilecek.
 • Personel maaşlarını Vakıf Katılım Bankası’ndan yapan işletmeler için, personel maaş giderleri 3 aylığına karşılanacak. Ayrıca işletmeler bir yıl vadeli fon kullanma şansına sahip olacaklar.
 • Seyahat engeli dolayısıyla durumdan en çok etkilenen turizm ve toplu taşıma sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler için, fon kullanımları 12 ay ödemesiz olarak kullanılabilecek.
 • 30 Haziran 2021 tarihine kadar olan taksit ödemeleri için, daha esnek bir ödeme olanağı sunulacak.
 • İşletmelerin daha önceden aldığı fonlar için yaptığı ödemeler, şu anki nakit akışlarına göre düzenlenecek. Ödemesiz dönemli imkanından yararlanılabilmesi için yeniden yapılandırılacak.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Araç Kredisi Kampanyası ve Şartları

Vakıf Katılım Bankası’nın yayınladığı 5 maddelik esnaf destek paketi içeriği bu şekildedir.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketlerinden Herkes Yararlanabilir mi?

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketine başvuracak kişiler, bir iş yeri sahibi olmalı ve Vakıf Katılım Bankası müşterisi olmalıdır. Paketlerden yararlanabilecek kişilerle alakalı, bunların dışında bir çizgi konulmamaktadır. Personel maaşlarını Vakıf Katılım Bankası’ndan ödeyenler, daha önce Vakıf Katılım Bankası üzerinden kredi çekmiş olanlar ve bankanın diğer hizmetlerinden yararlanarak, bir şekilde bankanın müşterisi olanlar, sunulan destek paketlerinden kendileri için hangisini uygun görüyorlarsa ondan yararlanma hakkına sahip olacaklar. Destek paketleri için belirlenen bir sektör de bulunmamaktadır. Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin, tüm paket içeriklerinden yararlanma şansına sahip olabilmektesiniz.

Vakıf Katılım Bankası Esnaf Destek Paketi Başvuruları Ne Zamana Kadar Yapılmalı?

Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketi başvuru süresi, Nisan ayının sonuna kadar belirlenmiştir. Bu destek paketlerinden yararlanmak isteyen esnafların, banka üzerinden 30 Nisan 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Vakıf Katılım Bankası esnaf destek paketleri başvuruları, 30 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvurular banka üzerinden bu tarihler içerisinde ne zaman istenirse yapılabilmektedir. Vakıf Katılım Bankası şubeleri 9.00 – 17.00 saatleri arasında iş günleri içerisinde müşterilerine hizmet vermeye devam eder. Bu aralıklarda bankaları ziyaret ederek, esnaf destek paketleri için başvurularınızı yapabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.