Vakıf Katılım Bankası Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

12.08.2020
675
A+
A-
Vakıf Katılım Bankası Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım para yatırma işlemleri için bankacılık hizmetleri veya online uygulama kullanılmaktadır. Para yatırma işlemleri için Vakıf Katılım tarafından verilen banka hesap kartı kullanılmaktadır. Ancak ATM’ler üzerinden kartsız olarak da başkasının hesabına para yatırma işlemi yapılabilmektedir. ATM, şube ve mobil şube kanalları Vakıf Katılım Bankası para yatırma işlemleri için kullanılan para yatırma yöntemleridir. Şubeler üzerinden mesai saatlerinde para gönderme işlemi yapılabilirken, ATM ve mobil uygulama aracılığı ile 7/24 işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası’nda Hangi Yöntemler ile Para Yatırma İşlemi Yapılır?

Vakıf Katılım para yatırma işlemleri için ATM, şube ve mobil uygulama kanalları kullanılmaktadır. Bu kanallar aracılığı ile para gönderme yöntemleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Vakıf Katılım Bankası’ndan ATM üzerinden kişi hem kendi hesabına hem de başkasının hesabına para yatırabilmektedir.
 • Vakıf Katılım şubeleri aracılığı ile kişi hem kendi hesabına hem de başkasının hesabına para yatırma işlemi yapabilmektedir.
 • Vakıf Katılım mobil uygulaması aracılığıyla kişi kendi hesabından başkasının hesabına para yatırabilmektedir.

Vakıf Katılım ATM’lerinden Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım ATM’lerinden para yatırma işlemlerinde kişi hem kendi hem de başkasının hesabına para yatırabilmektedir. Vakıf Katılım Bankası para yatırma işlemini ATM’den yapabilmek için Vakıf Katılım kartının ATM’ye takılması ve şifre ile girilmesi gerekmektedir. Kartla kişinin kendi hesabına para yatırabilmesi için yapması gereken işlemler aşağıdaki gibidir:

 • Şifre ile ATM’de giriş yapıldıktan sonra açılan ekranda yer alan başlıklarda “kendi kartına para yatır” seçeneği tercih edilmeldir.
 • Açılan ekranda tutar bilgisi girilerek onay kutucuğuna tıklanır.
 • ATM’de otomatik olarak açılan para bölmesine para yerleştirilerek onay verilir ve para yatırma işlemi tamamlanır.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Dijital Bankacılık Hizmetleri

ATM üzerinden başkasının hesabına para yatırma için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • ATM’ye Vakıf Katılım kartı takılıp şifre ile giriş yapıldıktan sonra açılan ekranda “başkasının hesabına para yatır” seçeneği tercih edilir.
 • Tutar bilgisi girilerek paranın çekileceği hesap seçilir. Paranın gönderilmesi istenen hesabın IBAN ya da hesap numarası bilgileri açılan ekranda girilir.
 • Hesap seçimi yapıldıktan sonra “onay” kutucuğu seçilerek para gönderme işlemi tamamlanır.

Vakıf Katılım Mobil Uygulaması ile Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım mobil uygulaması ile para yatırmak için öncelikle cep telefonuna uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. İndirilen uygulama üzerinden internet bankacılığı şifresi ve müşteri numarası ile giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 • Mobil uygulama üzerinden giriş yapılır “para transferleri” sekmesi tercih edilmelidir.
 • Para transferlerinde açılan ekrandan paranın çekileceği hesap seçimi yapılmalıdır.
 • Hesap seçimi yapıldıktan sonra paranın gönderileceği hesaba ait hesap numarası ya da IBAN bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.
 • Açılan ekrandan tutar bilgisi girilerek gönder seçeneği tıklanmalıdır.

Vakıf Katılım Şubelerinden Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım şubeleri aracılığıyla para yatırmak için şubeye kimlik kartı ve Vakıf Katılım kartı ile gidilmesi gerekmektedir. TC kimlik numarası ile gişeden numara alındıktan sonra Vakıf Katılım para yatırma işleminde izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.