Vakıf Katılım İş Yeri Kredisi

02.11.2019
693
A+
A-
Vakıf Katılım İş Yeri Kredisi

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen krediler bankanın ticari müşterilerinin finansman ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış kredilerden ibaret. Vakıf Katılım iş yeri kredisi bankanın ticari müşterilerine aşağıda sayılan alanlarda verilebiliyor:

 • Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterilerine yeni iş yeri kiralaması ve kiralama ile ilgili komisyon vb. harcamalarının finansmanı için iş yeri kredisi vermektedir.
 • Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterilerine iş yerlerine alacakları yeni makine ve donanım alım harcamalarının finansmanı için iş yeri kredisi vermektedir.
 • Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterilerine iş yerlerine ticari amaçla alacakların araçların alımlarına yönelik finansman için iş yeri kredisi vermektedir.
 • Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterilerine kısa vadeli acil borçlarının ve buna ilişkin komisyon harcamalarının finansmanı için iş yeri kredisi vermektedir.
 • Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterilerine uzun süreli yatırımlarına ilişkin yapmaları gereken yatırım harcamalarının finansmanı için iş yeri kredisi vermektedir.
 • Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterilerine iş yeri binalarına ilişkin yaptıkları yenileme harcamalarının finansmanı için iş yeri kredisi vermektedir.

Vakıf Katılım İş Yeri kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilerin önemli yanı kredinin vadesi değişse bile alınan katılım payının değişmemesidir. Bu sadece iş yerleri özellikle uzun vadeli kullandıkları ticari kredilerde özel bankalarda görülen artan faiz gibi ilave bir maliyet yükü ile karşılaşmazlar.

Diğer yandan Vakıf Katılım ticari iş yeri kredileri diğer bankalar ile kıyaslandığında milyon TL seviyesinde çok daha büyük rakamlara verilmektedir.

Vakıf Katılım İş Yeri kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilerden yararlanabilecek kişiler bankanın ticari bankacılık müşterileri olmak üzere aşağıdaki gibidir:

 • Sermaye şirketleri,
 • Şahıs şirketleri,
 • Kendi nam ve hesabına çalışanlar,
 • Doktorlar ve diş hekimleri,
 • Serbest meslek erbapları,
 • KOBİ’ler.
vakif katilim ticari kredi

Vakıf Katılım Ticari Bankacılık Resmi Sayfa

Vakıf Katılım İş Yeri kredisine Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilere başvuru yapma şekli açıdan şayet firma Vakıf Katılım ticari bankacılık müşterisi ise bu durumda bütün bankacılık kanallarını kullanabilir. Ancak firma Vakıf Katılım müşterisi değilse bu durumda bankada ticari müşteri hesabı açtırması kolay kredi kullanımı açısından faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım İş Yeri kredisine Başvuru Şartları Nelerdir?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilere başvuracaklarda aranan koşullar şu şekilde sıralanabilir:

 • Vakıf Katılım iş yeri kredisi alacak firma şahıs firması veya esnaf ise bu durumda kişisel kimlik belgeleri ve teminat olacak firma sahibi kişinin adına kayıtlı araç ruhsatları veya tapular ön plana çıkacaktır.
 • Ayrıca kişi şirketlerinde talep edilen kredi ile ilgili olarak söz konusu firma sahibinin kişisel kredi skoru da önemi rol oynar.
 • Sermaye şirketlerinde firmanın banka ve çek ödeme geçmişi önemli bir kriterdir. Firmanın geçmişte dönen çeklerinin veya geciken kredi borçlarının olması kullanacağı krediyi olumsuz etkiler veya kredinin maliyetini arttırabilir.
 • Vakıf Katılım’dan ticari kredi alacak bir işletmenin kullanacağı kredinin boyuna uygun bir sermaye yapısının ve cirosunun olması gerekir. Örneğin aylık 50.000 TL cirosu olan küçük bir marketin 3 milyon TL ticari işletme kredisi başvurusu kabul edilmeyebilir.

Vakıf Katılım İş Yeri kredisine Başvuruda İstenen Belgeler Nelerdir?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilere başvuracaklardan istenen evraklar aşağıdaki gibidir:

 • İş yeri resmi ve onaylı muhasebe kayıtları,
 • Vergi dairesinden borcu yoktur yazısı,
 • Ticaret odasından alınacak ticaret sicil kaydı,
 • Sermaye şirketleri için son 3 yıllık bilançolar,
 • İşletmeye ait taşınmazların tapuları,
 • İşletmenin başka gelirleri varsa bunları kanıtlar ve gösterir belgeler.

Vakıf Katılım İş Yeri kredisi Nasıl Alınır?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilerin bankadan nasıl alınacağı ile ilgili olarak iş yeri kredisi kullanan işletmeler paralarını aşağıdaki şekilde alabilir:

 • Müşteriler paralarını nakit alabilir.
 • Ticari müşteriler paralarını transfer edebilir.
 • Müşteriler paralarını tüm ATM’lerde çekebilir. Ancak burada büyük tutarlı nakit alımları söz konusu olmayabilir.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası İletişim Bilgileri Nelerdir?
Vakıf Katılım Ticari Bankacılık (Resmi Sayfası)

Vakıf Katılım İş Yeri kredisi Nasıl Hesaplanır?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilerin nasıl hesaplandığı ile ilgili olarak 55.000 TL tutarında bir iş yeri kredisine farklı vadelerde ödenecek toplam geri ödeme tutarı aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 12 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 68.702 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 18 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 75.682 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 24 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 83.066 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 36 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 98.990 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 48 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 116.345 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 54 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 125.509 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • Vakıf Katılım’dan alınacak 55.000 TL iş yeri kredisinin 60 ayda ödenmesi halinde aylık 3,02 kar payı oranı ile vade sonunda toplam 134.968 TL taksit ödemesi yapılacaktır.

Vakıf Katılım İş Yeri kredisinin Geri Ödemelerinde Aksama Halinde Ne olur?

Vakıf Katılım tarafından 2019-2021 döneminde iş yerlerine verilen kredilerin geri ödenmemesi durumunda kredi kullanan iş yeri için yasal takibe düşmemek çok önemlidir. Diğer yandan iş yerleri bireyler gibi değildir. Bireysel ihtiyaç kredileri ile ilgili bir ihtilafta kişiler banka tarafından kara listeye alındıklarında belki bununla idare edebilirler. Ancak iş yerleri için düzgün ve sağlıklı finansman akışı hayati önem taşır. Şayet bir iş yeri yasal takibe düşer ise piyasadaki tüm kredibilitesini kaybeder. Bu durumda iş yeri bankalardan kredi alamamak bir yana kendi çeklerinin bile mal aldığı yerler tarafından reddedilmesi durumu ile karşılaşır. Ticari açıdan böyle bir durum genellikle firmanın iflası anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Kar Payı Hesaplama 2019

Vakıf Katılım iş yeri kredisi taksitlerinin ödenmemesi durumunda banka hemen gecikme katılım payı işletmeye başlar. Bu durumda iş yerinin hemen borcunu kapaması veya boru ödemek konusunda sıkıntı yaşıyorsa bu durumda bankayla anlaşarak hemen yapılandırmaya gitmesi gerekir.

İş yeri şayet banka ile erkenden yapılandırma anlaşması imzalarsa bu durumda kredi taksitlerini ödeyebileceği ve finansman açısından kendisini rahatlatacak bir seviyeye çekebilir. Zira şayet işletme kredi taksitlerinin yapılandırmaya gitmezse ve 3 aylık sınırı geçerse bu durumda iş yerinin kullandığı kredi bankaca iptal edilebilir. Kredi ödemelerinin her geciktiği gün iş yeri için daha büyük sıkıntıların ortaya çıkması ve kredisinin maliyetinin artması anlamına gelecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Felix Alex dedi ki:

  Proje, işletme, vergiler, faturalar ve daha fazlası için paraya ihtiyacınız var mı
  diğer nedenlerle, kredilerimiz basit ve ucuz, bugün bize ulaşın.
  İhtiyacınız olan kredi, herhangi bir kredi ayarlayabiliriz.
  % 3 oranına kadar düşük olan bütçe, şimdi e-posta ile cevap verin:
  [email protected]