Vakıf Katılım İşlem Saatleri

26.10.2019
2.456
A+
A-
Vakıf Katılım İşlem Saatleri

Vakıf Katılım işlem saatleri müşterilerin daha iyi hizmet alabilmeleri için banka tarafından düzenlenir. Müşteriler, bankanın mesai saatleri içerisinde işlemlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olur. Banka ile özellikle havale ve EFT işlemlerini şubeden yaptırmak isteyenler, Vakıf Katılım işlem saatlerine dikkat ederek bankaya gitmelidir. Vakıf Katılım Bankası Cumartesi ve Pazar günleri faaliyet içerisinde değildir. Bununla birlikte özel ve dini bayramlarda da banka çalışmaz. Bu günlerde müşteriler, herhangi bir işlem yaptılarsa da tatil bitiminin ilk mesai gününde yapılan işlemler aktif hale gelir. Bankanın mobil ve internet şubesini kullananlar ise havale ve EFT ile yapılan para gönderim işlemlerini hafta sonu da yapabilme şansını elde eder. Bu yüzden mobil bankacılık uygulamasının kullanılması müşteriler için daha avantajlı bir yöntemdir.

Vakıf Katılım İşlem ve Şube Saatleri

Vakıf Katılım şubeleri saatlerini öğrenmek isteyenler, bankanın internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilir veya bankanın 0850 202 1 202 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayarak müşteri temsilcilerinden öğrenebilir. Vakıf Katılım Bankası hafta içi her gün saat 09:00’dan 12:30’a kadar faaliyet gösterir. Daha sonra 12:30-13:00 arası bankada çalışanlar molaya çıkar. 1 saatlik moladan sonra saat 13:30-17:00 çalışmalara devam edilir. Bu saat aralıklarında dileyen herkes işlemlerini yapmak için bankanın şubesine gelebilir. Banka hafta sonları, resmi tatillerde ve dini bayramlarda çalışma içerisinde değildir. Bu yüzden müşteriler, yapmak istedikleri işleri bankanın mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmelidir.

Vakıf Katılım İle Başka Bankaya Para Transferi

Vakıf Katılım ile başka bankaya para transferi yapmak isteyenler, bankanın çalışma saatlerini iyi bilmeleri gerekir. EFT ile para gönderme işlemlerini bankanın şubesinden yapacaklar, saat 09:00-17:15 arasında bankaya gitmeleri gerekir. Bankadan yapılan EFT ile para transfer işlemleri yaklaşık olarak 5 ile 20 dakika içerisinde alıcıların hesabına aktarılır. Hafta sonları veya resmi tatillerde EFT ile para gönderimi yapılamaz. Bu günlerde para gönderimini gerçekleştirenlerin işlemleri bekletmede kalır. Tatil bitiminin ertesi günü bankanın çalışma saatleri içerisinde EFT ile gönderilen para karşı tarafın hesabına geçer. Hafta sonları EFT işlemlerinin hemen gerçekleşmesini isteyenler, bankanın mobil veya internet şubesini kullanabilir. Bu mobil bankacılık uygulaması sayesinde günün her saatinde EFT işlemleri gerçekleşebilir. Üstelik yapılan EFT işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmez. Bunun için müşterilerin cep telefonlarına bankanın mobil bankacılık uygulamasını yüklemesi gerekir. Uygulamanın kullanılması için bankanın müşterisi olunmalıdır.

Vakıf Katılım Online İşlemler

Vakıf Katılım online işlemlerin yapılması için bankanın internet veya mobil bankacılık uygulamasının kullanılması gerekir. Bankanın internet şubesi ile işlemlerin yapılması için ilk önce sisteme müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekir. Sisteme giriş sağlandıktan sonra her türlü işlemler ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Bunun yanı sıra işlemler günün her saatinde gerçekleşebilir. İnternet şubesi 7/24 saat hizmet vermektedir. Özellikle EFT ve havale işlemlerinde internet şubesini kullanmak en kolay yollardan birisidir. Çünkü, resmi tatillerde ve hafta sonlarında yapılan EFT ve havale ile para gönderimleri o gün içerisinde karşı tarafın hesabına anında geçer. Bunun için müşteriler, bankanın internet şubesini kullanmalıdır. Bununla birlikte bankanın mobil uygulaması da internet şubesi gibi aynı işlevleri yapar. Mobil uygulamanın kullanılabilmesi için bankanın müşterisi olmak ve cep telefonlarına uygulamanın yüklenmesi gerekir. Böylelikle müşteriler, yapacakları her işlem için bir ücret ödemez ve zaman kısıtlaması yaşamadan işlemlerini rahat bir şekilde tamamlayabilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2020
Vakıf Katılım Bankası (Resmi Sayfası)

Vakıf Katılım ATM İşlemleri

Vakıf Katılım ATM işlemlerinde bazı avantajlar elde edilir. Özellikle bankanın “Ücretsiz Ortak ATM Kullanımı” özelliği sayesinde başka kartlar ile para çekimi ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Vakıf Katılım Bankası’nın ATM’si sayesinde havale ve EFT işlemleri her saat diliminde yapılabilir. Üstelik yapılan işlemler için herhangi bir ücret ödenmez. Bunun dışında bankanın ATM’lerinden bakiye sorgulama, kredi kartı borç sorgulama, kredi kartı limiti sorgulama ve kredi kartı borç ödeme gibi işlemler hızlı ve ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Dileyen herkes özellikle para gönderim işleminden sonra paranın karşı tarafa hemen ulaşmasını istiyorlarsa, bankanın ATM’sini kullanarak gönderim işlemlerini ücretsiz bir şekilde yapabilir.

Vakıf Katılım İle Yapılan İşlemlerin Ücretleri

Vakıf Katılım ile yapılan işlemlerin ücretleri, işlem hareketlerine göre farklılık gösterir. Özellikle Vakıf Katılım Bankası’nın şubesinden yapılan EFT ve havale ile gönderilen paralar için 22 TL gönderim ücreti talep edilir. ATM, çağrı merkezi, mobil ve internet şubesinden yapılan havale ve EFT işlemlerinden herhangi bir ücret istenmez. Bu yüzden müşterilerin işlem ücreti ödememeleri için bankanın internet veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden işlemlerini yapmaları gerekir. Bunun dışında bankanın iletişim kanalları ile yapılan sorgulama işlemleri için de bir ücret ödenmez.

Vakıf Katılım İşlem Limitleri Ne Kadar?

Vakıf Katılım işlem limitleri yapılan işlemlere göre farklılık göstermektedir. Aşağıda Vakıf Katılım Bankası ile yapılan işlemlerin günlük limitleri ile ilgili bilgiler yer alır:

  • Vakıf Katılım Bankası’nın ATM’si ile yapılan havale işleminin günlük limiti 6 Bin TL olarak belirlenir.
  • Bankanın ATM’sinden yapılan EFT işlemi için günlük belirlenen limit ise 1500 TL’dir.
  • Vakıf Katılım Bankası’nın ATM’sinden döviz alım-satım işlemleri yapılamaz. Bu yüzden bu işlem için bir limit belirlenemez.
İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Hesap Açma Başvurusu

Yukarıda belirtilen limitler göz önünde bulundurarak günlük yapılan işlemler için limit sınırının geçirilmemesi gerekir. Limitin aşılması durumunda yapılan işlemler tamamlanamadığı için para gönderim işlemleri gerçekleşemez.

Vakıf Katılım Mobil Uygulama

Vakıf Katılım mobil uygulaması sayesinde müşteriler bankanın şubesine gitmeden de bütün işlemlerini yapabilir. Üstelik mobil uygulama ile yapılan işlemler için belli bir saat sınırlaması yoktur. Dileyen herkes günün her saatinde işlemlerini yapabilir. Bununla birlikte mobil uygulamayla yapılan işlemlerde para talep edilmez. Mobil uygulamanın kullanılması için sadece internetin olması gerekir. İnternete bağlanılabildiği her yerde işlemler online olarak yapılabilir. Uygulamanın kullanılabilmesi için cep telefonlarına yükleme işlemlerinin yapılmalıdır. Yükleme ile ilgili aşamalar tamamlandıktan sonra sisteme müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekir. Giriş sağlanıldıktan sonra bütün işlemler 7/24 yapılabilir. Böylece herkes her yerden bankanın sistemine erişmiş olur.

Vakıf Katılım Telefon Bankacılığı

Vakıf Katılım telefon bankacılığı ile ücretsiz bir şekilde işlemler yapılabilir. Özellikle havale ve EFT ile para transferini yapmak isteyenlerin bankanın 0850 202 1 202 numaralı müşteri hizmetleri hattına bağlanması gerekir. Hatta bağlanıldıktan sonra müşteri temsilcisinin talimatlarıyla birlikte para gönderim işlemi tamamlanmış olur. Müşteri hizmetlerinin sesli yanıt sistemi sayesinde müşteriler, karışıklık yaşamadan gitmek istedikleri menüye direkt olarak hızlı bir şekilde gidebilir. Böylece telefonda işlem sırası bekleme gibi sorunla karşı karşıya kalınmaz. Bankanın destek hattı her saat hizmet vermektedir. Dileyen herkes yapmak istedikleri işlemleri tercih ettikleri saat aralıklarında, Vakıf Katılım işlem saatleri dışında da hatta bağlanarak halledebilir. Bankanın telefon bankacılığını kullanarak bütün kanallarda yapılan sorgulama işlemleri de yapılabilir. Örneğin; kredi kartı borç sorgulama, kredi kartı limit sorgulama ve kredi kartı ödeme işlemleri müşteri temsilcisinin talimatıyla birlikte çabuk bir şekilde yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.