Vakıf Katılım Sigorta ve Kasko

15.10.2021
931
A+
A-
Vakıf Katılım Sigorta ve Kasko

Vakıf Katılım sigorta ve kasko sayesinde trafikte kazalar sonucunda bütün masraflar banka tarafından karşılanır. Vakıf Katılım sigorta ve kasko işlemlerini yapmak isteyenler ilk olarak bankanın ATM’sinden kasko sigortasının ücretini ödemelidir. Ödemenin yapıldığına dair makbuzun alınması sonucunda bankaya giderek arabalara kasko sigortası yapılabilir. Bu sayede trafikte araç sahiplerinin mal güvenlikleri korunmuş olur. Bununla birlikte arabaların bakım ve onarımları her koşulda ücretsiz bir şekilde gerçekleşir.

Vakıf Katılım Sigorta ve Kasko Paketinde Neler Bulunur?

Vakıf Katılım kasko sigortası paketinde birçok teminatlar bulunur. Aşağıda Vakıf Katılım ile kasko sigortası yaptıranların garanti altına aldıkları güvenceler ile ilgili bilgiler yer alır. Bu güvenceler şu şekildedir:

 • Arabanın sürücünün etkisi olmadan devrilmesi, çarpışması ve yanması sonucunda meydana gelen maddi zarar banka tarafından karşılanır.
 • Özellikle sel sonucu araçların sular içinde kalması durumunda oluşan zararların bedelini Vakıf Katılım Bankası öder.
 • Arabanın sigara gibi yanıcı maddelerden kaynaklı yanması sonucunda ortaya çıkan hasarlardan sigorta şirketi sorumludur.
 • Tanınmayan kişiler tarafından kasten arabalara zarar verilmesi sonucunda da gerekli ispatlar yapıldıktan sonra masrafları banka öder.
 • Arabanın çalınmış olması veya çalınma eyleminde bulunulması durumunda verilen zararlar sigorta şirketine aittir.

Yukarıda verilen durumların olması sonucunda araç sahipleri maruz kaldıkları sonuçlarla karşılaştıktan hemen sonra 5 gün içerisinde bankaya giderek masrafların karşılanması için talep bulunmalıdır.

vakif katilim kasko sigortasi avantajlari

Vakıf Katılım Kasko Sigortası

Vakıf Katılım Sigorta ve Kasko Hizmetleri

Vakıf Katılım kasko sigortası hizmetleri sayesinde kazanın oluşmasından önce sürücüler arabalarına gelecek zararlar için önlemler alabilir. Aşağıda Vakıf Katılım Bankası’nın kasko sigortası için sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgiler verilmektedir:

 • Trafik kazası sonucu maddi kayıpların olması durumunda banka bütün maddi desteği verir.
 • Bununla birlikte araç sahipleri zorunlu trafik sigortasının hizmetlerinden yeterli bir şekilde yararlanamadıkları zaman kasko sigortasını yaptırdıklarında bütün imkânlardan faydalanabilir.
 • Trafik kazasında araç sahibinin ve yakınlarının bütün tedavi masrafları da Vakıf Katılım tarafından karşılanır.
 • Arabalarda oluşan küçük hasarların onarımının yapılmasında bakım ücretleri de banka tarafından karşılanır.
İlginizi Çekebilir:  2021 Vakıf Katılım Faizsiz Konut Finansmanı Başvurusu

Yukarıda verilen avantajları kullanmak isteyenler, Vakıf Katılım Bankası’na giderek arabalarına kaska sigortasını yaptırmalıdır.

Vakıf Katılım Kasko Sigortasının Faydaları

Vakıf Katılım kasko sigortasının faydaları oldukça fazladır. Aşağıda kasko sigortasının yaptırılması sonucu elde edilen avantajlar sırasıyla açıklanmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir:

 • Kasko sigortası sayesinde kaza sonucunda bütün maddi kayıplar banka tarafından karşılanır.
 • Bunun yanı sıra kasko sigortasının yapılması durumunda arabaların çekilme işlemlerinde ücretsiz hizmetten yararlanılır.
 • Arabanın çalınması durumunda araç sahiplerinin mağdur olmaması için sigorta şirketi tarafından yeni araba temin edilir.
 • Kaza sonucunda vücutta meydana gelen darbelerin tedavilerinin yapılmasında ödenen ücretler kasko sigortası yaptırıldığı zaman banka tarafından karşılanır.
 • Kasko sigortasını yaptıranlar, bankadan ek hizmetlerin sunulması için talepte de bulunabilir.

Yukarıda verilen avantajlar sayesinde kasko sigortasını arabalarına yaptıranlar, bir ömür boyu araçlarını ve kendilerini güvence altına alır ve kaza sonucunda herhangi bir para ödeme zorunluluğu içerisine girmez.

Vakıf Katılım Trafik Sigortası İle Kasko Sigortası Aynı Mıdır?

Vakıf Katılım trafik sigortası ile kasko sigortası aynı özelliklere sahip değildir. Aşağıda bu iki sigorta arasındaki farklarla ilgili detaylar en ince ayrıntısına kadar açıklanmaktadır:

 • Trafik sigortası zorunluyken, kasko sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılabilir.
 • Trafik sigortasında sadece kaza sonucu meydana gelen maddi zararlar ve hasarlar karşılanırken, kasko sigortasında ise aracın bütün masrafları banka tarafından sağlanır.
 • Trafik sigortasının ücreti sabit olurken, kasko sigortasında ödenecek ücret alınan hizmetlere göre belirlenir.
 • Trafik sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkanlar, para cezasına çarptırılırken, kasko sigortasının yaptırılmaması sonucunda böyle bir para cezası uygulanmaz.

Yukarıda verilen farklar doğrultusunda isteyen herkes kasko sigortasını yaptırabilir. Tamamen araç sahiplerinin tercihine bırakılmıştır.

Vakıf Katılım Sigorta ve Kasko Hesaplanması

Vakıf Katılım kasko hesaplanmasında bazı unsurlar ele alınır. Özellikle aracın yaşı ve modeli kasko sigortasının ücretinin belirlenmesinde büyük oranda etkilidir. Bunun yanı sıra aracın markasının ne olduğu da sigorta için ödenecek tutarı etkiler. Aracın yeni ve markasının daha iyi olması sonucunda kasko sigorta ücretinin miktarı daha fazla artar. Bunun dışında kasko sigortasının ücretinde oturulan şehrin de etkisi vardır. Kalabalık şehirlerde yaşayanlar, kasko sigortası yaptırırken ücretini daha fazla öder. Bu yüzden kasko sigortasını arabalarına yaptırmak isteyenler, bu hususları ele alarak daha dikkatli bir şekilde sigorta şirketlerini araştırmalıdır. Vakıf Katılım Bankası kasko sigortasını insanların mağdur olmaması için diğer sigorta şirketlerine göre daha uygun maliyette yapar.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Faizsiz Araç Kredisi
Vakıf Katılım Kasko Sigortası (Resmi Sayfa)

Vakıf Katılım Kasko Sigortasının Yenilenmesi

Vakıf Katılım kasko sigortasının yenilenmesi için belirlenen süre vardır. Kasko sigortasının süresi genellikle 1 yıldır. 1 yılın dolmasından hemen sonra yenileme işlemlerinin yapılması gerekir. Çünkü, zamanında yapılan yenileme işlemleri sayesinde vatandaşlar, hasarsızlık indirimden yararlanabilme hakkını elde eder. Verilen sürede kasko sigortasının yenilenmemesi durumunda hasarsızlık indiriminden yararlanılması imkânsız hale gelir. Bu yüzden herkes sigortanın 1 yıllık süresinin geçmesinden hemen sonra bankanın en yakın şubesine giderek sigorta yenileme talebinde bulunmalıdır.

Vakıf Katılım Kasko Sigortası Dışında Kalanlar

Vakıf Katılım kasko sigortası dışında kalan bazı durumlar vardır. Aşağıda Vakıf Katılım kasko sigortasının karşılamadığı durumlarla ilgili ayrıntılar yer alır:

 • Arabaların düzenli bir şekilde her ay bakım ve onarımlarının yapılmaması durumunda meydana gelen hasarların bedelleri banka tarafından karşılanmaz.
 • Kasko yaptırıp trafiğe ehliyetsiz bir şekilde çıkan sürücünün maruz kaldığı kazanın masraflarını banka ödemez. Sürücü yaptığı masrafları kendi ödemek zorundadır.
 • Alkol ve uyuşturucu kullanımı sonrası trafiğe çıkılıp kaza yapılması durumunda oluşan kazanın masrafı tamamen sürücüye aittir.
 • Zararlı gazlar ve atıkların arabaya zarar vermesi sonucu oluşacak hasarları, sigorta şirketi karşılamaz.
 • Arabanın ruhsatsız bir şekilde yasa dışı yollarla gemiler aracılığı ile taşınması sonucunda meydana gelen hasarları aracın sahibi ödemekle yükümlüdür.

Yukarıda verilen olaylar karşısında arabaların bütün masrafların ödeme işlemleri aracın sahibine aittir.

Vakıf Katılım Müşteri Hizmetleri

Vakıf Katılım müşteri hizmetleri aracılığı ile kasko sigorta işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir. Arabalarına Vakıf Katılım kasko ve sigortasını yaptıracaklar, ilk önce bankanın 0850 202 1 202 ya da 444 44 77 numaralı iletişim hattını arayarak kasko sigortası hakkında bilgiler almalıdır. Daha sonra müşteri temsilcisinin sordukları sorular doğru bir şekilde cevaplanarak kasko sigortası işlemleri yapılabilir. Bunun dışında müşteriler, bankanın en yakın şubesine giderek de kasko sigortasını arabalarına yaptırmak için başvuruda bulunabilir. İlk önce ya Vakıfbank’ın ATM’sinde ya da başka bankaların ATM’lerinde kasko sigortası bedelini ödemeleri gerekir. Ödenen tutarın dekontu alınarak bankaya gidilmelidir. Bankada görevlilerin yardımıyla birlikte arabalara kasko sigortası yaptırılır. Bu sayede araç sahipleri trafikte gelebilecek maddi zararları kendileri ödemek durumunda kalmaz. Ayrıca kasko sigortasının yapılmasından sonra arabalara yapılan her türlü bakımlar için de herhangi bir ücret ödenmez. Tamamen araç sahipleri arabalarının onarımını ücretsiz bir şekilde yaptırabilir.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım Bankası İnternet Bankacılığı İlk Giriş Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.