Ziraat Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

17.11.2021
3.085
A+
A-
Ziraat Katılım Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Katılım müşteri numarası için en pratik yöntem telefon bankacılığının kullanılmasıdır. Aynı yöntemle hesap numarası da öğrenilebilir. Ziraat Katılım müşteri no  Ziraat Katılım tarafından her müşteri için özel oluşturulmuş 8 basamaklı bir sayı dizisidir. Müşteri numarası kullanılması ile bankacılık işlemleri çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca Müşteri numarası ile işlem yapılması halinde karışıklık olmasının da önüne geçilir.

Müşteri No ve Telefon Bankacılığı

Ziraat Katılım çağrı merkezi aranmak suretiyle müşteri no bilgisi öğrenilebilir. Bu amaçla tuşlanması gereken numara 0 850 220 50 00’dır. Ziraat Katılım telefon bankacılığı ve Ziraat Katılım resmi web sitesi üzerinden Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak 3 ayrı dilde hizmet verilir. Ziraat Katılım çağrı merkezi, müşterilerine haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesiksiz hizmet sunmaktadır.

Telefon Bankacılığı ve Diğer Hizmetler

Ziraat Katılım çağrı merkezi üzerinden müşteri numarası öğrenilmesinin yanı sıra yapılabilecek diğer işlemler şunlardır:

 • Ziraat Katılım kredi kartı borcu hakkında bilgi,
 • Ziraat Katılım kredi kartına ait hesap kesim tarihinin değiştirilmesi,
 • Ziraat Katılım internet bankacılığı için şifre belirleme,
 • Ziraat Katılım mobil şube kullanımı için şifre tanımlama,
 • Ziraat Katılım ATM ve kredi kartı için şifre belirlenmesi,
 • Döviz alış satış işlemleri yapılması,
 • Kıymetli madenlerin alış satış işlemlerinin yapılması,
 • Ziraat Katılıma bildirilmiş iletişim bilgilerinde değişiklik olduğunda, bilgilerin güncellenmesi,
 • Vergi ödemeleri,
 • Kredi / finansman bilgileri,
 • Sigorta ödemeleri,
 • Fatura ödemeleridir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım İşlem Saatleri

Ziraat Katılım Müşteri No Ziraat Katılım Banka Kartı

Ziraat Katılım banka kartı üzerinde müşteri numarası yazılıdır. Ziraat Katılım banka kartının tam ortasında 4 ‘er basamaklı 4 grup olarak basılmış 16 haneli bir sayı bulunur. Bu rakam banka kartına ait numaradır.

Aynı şekilde kredi kartının üzerinde de 16 haneli bir sayı grubu vardır. Bu da kredi kartı numarasıdır. Her iki rakam da müşteri numarası değildir. Banka kartı numarası ve kredi kartı numarası, müşteri numarası ile karıştırılmamalıdır.

Banka kartında banka kartı numarasının hemen altında hesap sahibinin adı ve soyadı yazılıdır. Kartın ön yüzünde ad soyad bilgilerinin altında  ‘’Müşteri No:’’ bulunur. Müşteri no. yazısının karşısında yer alan 8 basamaklı sayı Ziraat Katılım müşteri no. gösterir.

Ziraat Katılım Müşteri No Ziraat Katılım IBAN No

Ziraat Katılım müşteri no.su, banka tarafından kullanıcıya ait hesap için belirlenen IBAN numarası içinde de yer alır. IBAN Numarası her hesap için ayrı olarak düzenlenen 26 basamaklı uzun bir sayıdır.  Aynı IBAN kodu altında iki ayrı hesap bulunmamaktadır.

IBAN numaraları TR harfleri ile birlikte başlar.

Ziraat Katılım müşteri No.yu IBAN numarası içinden bulmak için, izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • IBAN numarasında bulunan ilk 14 hane sayılır. İlk 14 hane TR harflerinden itibaren sayılmalıdır. Yani TR harfleri de bu 14 hanenin kapsamı içindedir.
 • İlk 14 basamaktan sonra gelen 8 basamaklı sayı müşteri No. sudur. Yani müşteri numarası IBAN numarası içine gizlenmiştir.

Konu ile ilgili bir örnek verilirse;  ‘’TR99  1001 1005 3060  1296  2530 55…’’ ile başlayan IBAN numarasında ilk 14 basamak sayıldıktan sonra sıradaki 8 rakam yani  ‘’60 1296 25’’ rakamları Ziraat Katılım müşteri numarasıdır.

Ziraat Katılım Müşteri İletişim Merkezi (Resmi Sayfa)

Ziraat Katılım Müşteri No Ziraat Katılım Banka Şubesi

Ziraat Katılım müşteri numarasını sorgulamak için Ziraat Katılım banka şubesine  gidilerek de konu ile ilgili bilgi talep edilebilir. Ziraat Katılım banka şubesinde müşteri numarası bilgisi talep edildiğinde, banka görevlisi müşteriden kendisine ait nüfus cüzdanı vb. resmi bir kimlik belgesini göstermesini ister.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Bankası Adana Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Bu nedenle Ziraat Katılım şubesine giderken, başvuru sahibi kimlik cüzdanını da yanında götürmelidir. Kimlik belgesi olmadan yapılan başvurularda Ziraat Katılım müşteri No bilgisi  ya da hesaplara ait herhangi bir bilgi  öğrenilemez.

Ziraat Katılım Müşteri No Ziraat Katılım İnternet Şubesi

Ziraat Katılım müşteri numarasını öğrenmek için başvurulabilecek diğer bir yol da Ziraat Katılım internet bankacılığı olabilir. Ziraat Katılım internet şubesinden müşteri no bilgisini öğrenmek için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Ziraat Katılım internet şubesine kullanıcı kendisine ait TC Kimlik numarası ve daha önceden oluşturulmuş internet şubesi şifresi ile giriş yapar.
 • Müşteri numarasının sorgulanması için internet şubesine girildikten sonra hesap bilgileri üzerine tıklanır.
 • En son olarak ekranda açılan sayfada müşteri no.so görüntülenir.

Ziraat Katılım internet şubesi yardımıyla müşteri No.su öğrenilebilir. Ayrıca Ziraat Katılım internet şubesini kullanan banka müşterileri, bankacılık işlemlerinin hemen hemen hepsini bu yolla yapabilirler.

Ziraat Katılım Müşteri No Ziraat Katılım Resmi Web Sitesi

Ziraat Katılım  web sitesi yardımıyla  müşteri numarası öğrenilmesi için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle Ziraat Katılım resmi web sitesine giriş yapılır.
 • Giriş yapıldıktan sonra ‘’Müşteri İlişkileri’’ bölümüne tıklanır.
 • Daha sonra ‘’İletişim Kanallarımız’’ yazısına tıklanır.
 • Bu menü altında bulunan ‘’ İletişim Formu’’ yazısına tıklanır. ‘’İletişim Formu’’ için kullanılabilecek adres linki :https://www.ziraatkatilim.com.tr/bankamiz/musteri-iliskileri/Sayfalar/iletisim-formu.aspx ‘dir.
 • Ekranda açılan sayfada kullanıcı başlık bölümüne ‘’Müşteri Numarası Sorgulama’’ yazabilir.
 • Daha sonra sorgulama yapan müşterinin adı soyadı, TC kimlik numarası, e-posta adresi ve/veya telefon numarası bilgileri yazılır.
 • En altta bulunan mesaj kısmına da müşteri numarası öğrenilmek istendiği belirtilir.
 • Tek kullanımlık güvenlik kodu girişi yapılır.
 • En altta bulunan ‘’Gönder’’ butonuna basılarak doldurulmuş bulunan iletişim formu bankaya yollanır ve bilgi istenir.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Faizsiz Araç Finansmanı

Ziraat Katılım Müşteri No Ziraat Katılım Mobil Şube

Ziraat Katılım mobil şube kullanıcıları mobil şube üzerinden de müşteri numarasını öğrenilebilir. Ziraat Katılım mobil şubesine banka müşterisi kendisine ait TC kimlik numarası ve internet şubesi şifresi ile giriş yapar.

Ziraat Katılım mobil şube App Store ya da Google Play Store üzerinden indirilebilir. Mobil şubenin cep telefonuna inmesi için kullanılabilecek bir diğer yöntem Ziraat Katılım web sitesi üzerinde bulunan QR kodunun okutulması ve cep telefonuna indirme işleminin yapılmasıdır.

Ziraat Katılım mobil şube yurtiçinde olduğu gibi yurt dışında da kullanılabilir. Ziraat Katılım mobil şubeden kullanıcılar kendi tercihleri doğrultusunda İngilizce ya da Türkçe hizmet alabilirler.

Ziraat Katılım İletişim Bilgileri

Ziraat Katılım irtibat bilgileri kullanılarak müşteri numarası ya da diğer bankacılık konuları hakkında bilgi edinilebilir. Ziraat Katılım bankası tarafından ilan edilen resmi iletişim bilgileri şunlardır:

Bu iletişim kanalları kullanılarak müşteri numarası ve/veya diğer Ziraat Katılım Bankası ile ilgili konular hakkında bilgi edinilebilir.

Ziraat Katılım müşteri no sorgulaması yapılması için kullanılabilecek başvuru yollarının hepsi bu yazıda bildirilmiştir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.